Peeling z kawy na cellulit? To jest skuteczne!

skuteczny peeling z kawy na cellulit

Peeling kawowy to nic innego jak kawa wymieszana z wodą, której zastosowanie na skórę ma pomóc w zwalczaniu cellulitu. W zależności od potrzeb można wzbogacić skład preparatu dodatkowymi składnikami, które będą miały działanie nawilżające, ujędrniające lub po prostu aromatyzujące. Dlaczego akurat kawa? Z tego powodu, że zawarta w niej kofeina wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, poprawiając jej wygląd. Kofeina zawiera w swoim składzie składniki przeciwutleniające, zabezpiecza naskórek przed wstępem wolnych rodników. Jak w każdym przypadku, podobnie ze stosowaniem peelingu, decydująca rolę odgrywa systematyczność.

Regularnie wykonywany peeling kawowy na cellulit ma potwierdzone działanie, widocznie poprawia napięcie skóry i jej ogólny wygląd. Ponadto kawa zmniejsza pory i usuwa martwy naskórek, co zapewnia zdrowy wygląd skóry. Dodatkowo peeling rozjaśnia zaczerwienienia. Teraz oprócz pysznego napoju rano, można wykorzystać go jako peeling z kawy na cellulit.

Jak wykonać domowy peeling kawowy cellulit zwalczający?

Oprócz popularnego zastosowania peelingu na objęte nieestetyczną skórką pomarańczowa partię ciała, kawę i wykonany z niej peeling stosuje się również na twarz. Jednak podstawowym zastosowaniem pozostaje cellulit, mało napięta, nieelastyczna skóra czy widoczne zaczerwienienia. Aby nie zrobić sobie krzywdy, po wypiciu kawy należy odczekać do momentu ostygnięcia fusów i dopiero wtedy rozpocząć przygotowywanie preparatu. Żeby wzmocnić efekt warto zakupić drogeryjną rękawicę przeznaczoną do tego typu zabiegów lub szorstką szczotkę.

Poniżej kilka przepisów jak łatwo przygotować kawowy peeling na cellulit:

  • do połowy szklanki wypełnionej odsączonymi fusami z kawy, dodaj około 2-3 łyżek oliwy z oliwek. Całość dokładnie wymieszaj, by połączyć ze sobą składniki, a następnie nałóż uzyskany peeling z fusów kawy na cellulit.
  • do połowy szklanki wypełnionej odsączonymi fusami, dodaj około pół szklanki brązowego cukru oraz kilka kropel ulubionego olejku aromatycznego. Całość dokładnie wymieszaj, by uzyskać gładką masę. W tym przypadku ważne, by uzyskany produkt był jak najbardziej gęsty. Ze względu na możliwość podrażnienia, uzyskany peeling przeznaczony jest do skóry grubej, zrogowaciałej.
  • do jednej szklanki wypełnionej odsączonymi fusami, dodaj dwie starte marchewki oraz glinkę kosmetyczna (około 3 łyżek). Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszaj, a potem nałóż na wybrane partie ciała, delikatnie masując. Ze względu na łagodny stan i konsystencję, peeling zalecany jest do każdego rodzaju skóry.

Jak używać domowy peeling do kawy?

Wykonany peeling należy nałożyć na partię ciała, która wykazuje zmiany cellulitowe. Dla trwalszych efektów należy wmasować preparat okrężnymi ruchami i powtarzać czynność przez około 15 minut. Poruszanie skóry, pobudza krążenie, które uelastycznia i napina naskórek. Po 15 minutach peeling należy zmyć. Najlepiej naprzemiennie ciepłą i zimną wodą, by uzyskać najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Peeling z kawy na cellulit efekty:

  • pozbycie się ze skóry martwego naskórka,
  • widoczne wygładzenie i rozjaśnienie skóry,
  • skóra jest bardziej nawilżona,
  • pobudzenie krążenia krwi,

skóra pobudzona masażem otwiera się na przyjmowanie zawartych w peelingu składników odżywczych, przez co jest lepiej nawilżona.

zmniejszenie widoczności cellulitu.

Peeling kawowy warto również połączyć ze stosowaniem kremu na cellulit vialise.

Podsumowanie

Domowy peeling na cellulit z kawy to niedrogi i szybki sposób, by pozbyć się niechcianego problemu. Wystarczy parę minut przygotowania, systematyczność zabiegów i efekt widoczny jest po kilku zastosowaniach. Zobacz też dobry krem na cellulit: https://www.zdrowie.info.pl/krem-na-cellulit-jaki-wybrac/