Kurs spawalnika – jak wygląda egzamin?

kurs na spawacza

Jednym z zawodów, który jest mało popularny, a może być niezwykle opłacalny z racji na wysokie zapotrzebowanie i dobrą płacę to praca spawacza. Aby móc jako taka osoba pracować trzeba jednak ukończyć odpowiedni kurs spawalnika. Jak wygląda egzamin na spawacza i gdzie można zapisać się na kurs?

Gdzie dostępny jest kurs spawalnika?

Spawalnictwo to dziedzina, która może pozwolić na szybkie znalezienie zatrudnienia z racji na spore zapotrzebowanie na spawaczy. Z tego powodu dość łatwo znaleźć kurs spawalnika w Katowicach. Takie szkolenia są najczęściej prowadzone przez firmy, które potrzebują więcej pracowników będących spawaczami.

Na kurs spawalnika można zapisać się na przykład w firmie HALDEX S.A. Zajmuje się ona między innymi taką działalnością jak remonty maszyn z tego powodu po ukończeniu kursu można mieć nawet szansę na błyskawiczne znalezienie pracy jako spawacz. Ponadto dzięki temu będzie można się uczyć na materiałach i maszynach używanych w profesjonalnej pracy.

Jak wygląda egzamin na spawalnika?

Warto rozpocząć od tego jak wygląda sam kurs na spawalnika. Rozpoczyna się on od części teoretycznej w trakcie której przyszli spawacze uczą się najważniejszych informacji teoretycznych na temat metod spawania, czy też tego jak obsługiwać poszczególne narzędzia spawalnicze. W ten sposób przygotowują się oni do rozpoczęcia części praktycznej.

Na części praktycznej kursu na spawalnika rozpoczyna się naukę korzystania z narzędzi służących do spawani i wykonywanie spawów. Co ważne w kursie spawalnika mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie. W trakcie praktycznej części nauka polega na bezpiecznej obsłudze spawarki, odpowiednim wykorzystywaniu miejsca pracy oraz wykonywaniu dobrych spoin.

Gdy kurs został ukończony wystarczy jedynie zdanie egzaminu końcowego. Polega on na zaprezentowaniu wiedzy, którą zdobyto w trakcie zarówno teoretycznej, jak i praktycznej części kursu. Zdanie egzaminu pozwala na zdobycie certyfikatów potrzebnych do pracy jako spawacz.