Na czym polega masaż sportowy?

masaz sportowy

Masaż sportowy różni się od klasycznego wieloma aspektami, największe jest to, że jest o wiele bardziej intensywny. Wykonywany jest on w celu zapobiegania objawom patologicznym, które bardzo często występują u osób, które uprawiają różnego rodzaju sporty i treningi na wysokiej intensywności. Dzięki takim masażom sportowcy są w stanie uniknąć niepożądanych efektów treningu, czyli przetrenowania lub przemęczenia. Odpowiednia regeneracja zapewnia sportowcom lepsze wyniki oraz zapobiega kontuzjom w szczególności masaże sportowe. Taki masaż oprócz w celach regeneracyjnych wykonuje się również po to, aby pobudzić mięśnie do wysiłku. Jak więc przebiega cały proces masażu sportowego?

Jak wygląda masaż sportowy?

Podczas wizyty u specjalisty, najczęściej przeprowadzana jest rozmowa, która ma za zadanie poinformować masażystę o stanie zdrowia pacjenta oraz o bólach występujących na ciele. Następnie masażysta przechodzi do masażu, w którym rozluźnia spięte mięśnie, a przy okazji je regeneruje. Tak naprawdę wyróżnia się trzy rodzaje masażu przeznaczonego dla sportowca. Bardzo popularnym jest masaż rozgrzewający, który ma za zadanie przygotować do treningu lub zawodów. Najczęściej stosowany jest masaż regeneracyjny, który chroni przed przetrenowaniem, przyspiesza powrotu organizmu po dużym wysiłku do stanu prawidłowego. Ostatnim masażem, który się często spotyka, jest leczniczy, robi się go w celu wspomagania leczenia kontuzji lub mniejszych urazów powstałych podczas wykonywania swojego sportu. Na takie masaże można liczyć w Rehawik, gdzie występuje masaż sportowy w Plewiskach

Co jeszcze warto wiedzieć o masażu sportowym?

Masaż sportowy jest przeznaczony głównie dla osób, które uprawiają jakieś dyscypliny sporotwe, jednak nie trzeba być zawodowym sportowcem, aby móc skorzystać ze sportowego masażu. Po takim masażu ciało czuje ogromną ulgę, ponieważ większość spięć występujących w mięśniach zostaje wyeliminowane. Nie leczenie urazów może skutkować większymi kontuzjami.