Co powinno wyróżniać dobre przedszkole dla dzieci ze spektrum autyzmu?

przedszkole dla dzieci z autyzmem

Dzieci ze spektrum autyzmu wymagają poświęcenia większej ilości uwagi, aby ich rozwój mógł odbywać się w prawidłowy sposób. Ułatwić to może odpowiednie przedszkole integracyjne, gdzie maluch otrzyma wsparcie w postaci terapii.

Dlaczego warto postawić na przedszkole integracyjne?

Dobre przedszkole integracyjne w Warszawie to miejsce, gdzie uczą się dzieci bez żadnych przypadłości oraz te, które mają autyzm, czy też zmagają się z innymi przypadłościami. Co powinno wyróżniać takie miejsce?

Na pewno małe grupy. Tym bardziej że część wychowanków będzie potrzebowała specjalnej terapii. Wszystko uzależnione jest od tego, które przedszkole spektrum autyzmu w Warszawie na Mokotowie się wybierze. Z reguły bywa jednak tak, że dzieci mają każdego dnia pięć godzin terapii, w tym jedną godzinę terapii indywidualnej. Dzięki temu maluchy są w stanie trenować swoje umiejętności społeczne, integrację sensoryczną i wiele innych. Tak, aby ich przystosowanie do życia przebiegało w znaczący sposób.

Jakie zajęcia zapewnia przedszkole integracyjne?

Wybierając przedszkole spektrum autyzmu w Warszawie na Mokotowie należy zwrócić uwagę na to, z jakimi dokładnie zajęciami terapeutycznymi ma się do czynienia. Najbardziej popularna jest integracja sensoryczna, czyli zabawy, których celem jest stymulacja poszczególnych zmysłów. Przedszkole integracyjne w Warszawie może również zapewnić trening umiejętności społecznych. Dzięki temu maluchy z autyzmem uczą się funkcjonować w grupie. To wtedy dzieci uczą się samodzielnie inicjować rozmowę, wchodzić w interakcję, co bez prawidłowej terapii mogłoby być mocno utrudnione. Nie można pominąć jakże ważnych ćwiczeń logopedycznych, których celem jest poszerzenie kompetencji komunikacyjnych dzieci. Podczas zajęć dzieci zapoznają się m.in. z prawidłowymi strukturami gramatycznymi, jakie pomogą im zlikwidować bariery, jeżeli chodzi o nawiązywanie komunikacji z innymi osobami.