Jakie wzory tapet są najpopularniejsze?

popularne tapety

Tapety znów są bardzo często wybieranym sposobem dekoracji ścian. Jakie wzory tapet są obecnie najpopularniejsze? Przyglądamy się bliżej propozycjom producentów!

Tapety w kwiaty

Ten ponadczasowy, klasyczny wzór tapety prezentuje drobne lub duże kwiaty lub kwiatowe motywy. Kwiatowe tapety są oferowane w wielu stylach, na przykład w stylu tradycyjnym, ale również w stylu nowoczesnym.

Obecnie popularne są tapety dające efekt malowanych kwiatów w delikatnych, pastelowych odcieniach, ale można też zdecydować się na kwiatową tapetę w bardziej nasycony kolorystycznie wzór.

Takie tapety mogą dodać elegancji i uroku każdemu pomieszczeniu, na przykład mogą być doskonałym wyborem do sypialni, salonu albo do pokoju dziewczynki.

Tapeta geometryczna

Gdy chodzi o takie popularne tapety design – https://designd10.pl/tapety prezentuje geometryczne kształty, takie jak trójkąty, prostokąty, koła i kwadraty, które na ścianie układają się w efektowne wzory.

Tapety w geometryczne wzory mogą być świetnym wyborem do nowoczesnych aranżacji, ponieważ mogą one nadać im niebanalny wygląd. Można kupić je w wielu kolorach, zarówno monochromatycznych, jak i żywych.

Tapety vintage

Również bardzo popularne są tapety nawiązujące swoimi motywami do tych znanych i popularnych przed laty.

Tapety w stylu vintage prezentują przede wszystkim motywy inspirowane stylami epok, takich jak Art Deco, czy epoka wiktoriańska. Mogą być one dopasowane do wnętrz w wielu stylach, na przykład w stylu tradycyjnym albo nowoczesnym, co powoduje, że mogą stanowić one efektowne dopełnienie aranżacji.

Tapety w paski

Doskonałym wyborem do wielu wnętrz mogą być także tapety prezentujące paski. W sprzedaży dostępne są tapety w paski o różnej szerokości i kolorze, na przykład można zdecydować się na te pastelowe lub wyraziste.

Wybierając tapety w paski pionowe, można sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na wyższe niż jest w rzeczywistości.

Tapety z teksturą

Ten rodzaj tapet przyciąga uwagę swoją teksturą, która może nadać jej naturalny wygląd. Do wyboru są zróżnicowane propozycje, na przykład tekstura może wyglądać jak tkanina płócienna albo może mieć ona wytłaczane wzory.

Tapety w tropikalne motywy

Takie tapety prezentują motywy tropikalne, na przykład prezentują one rozłożyste liście palmowe, egzotyczne kwiaty, egzotyczne zwierzęta, a nawet mogą przedstawić sceny z dżungli. Najczęściej prezentują one motywy w kolorach nasyconych, ciemniejszych, na przykład szmaragdowym, złotym. Popularne są też tapety o wyblakłych kolorach.

Tapety botaniczne w tropikalne motywy to bardzo dobry wybór do wielu wnętrz, na przykład w stylu nowoczesnym, boho albo glamour.