Wynajem samochodu w wypożyczalni – na co trzeba uważać?

wypozyczalnia samochodow

Planujesz wypożyczenie auta? Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, zobacz, na co trzeba uważać przy wynajmie samochodów!

Zakres ubezpieczenia

Wynajmowane samochody są ubezpieczone, ale nie zawsze ubezpieczenie to jest pełne i może ono powodować poważne problemy w razie stłuczek i wypadków. Gdy zatem niezbędny jest wynajem samochodów Gdańsk – https://super-rent.pl/ czy w jakimkolwiek innym mieście, trzeba uwzględnić oferowaną przez wypożyczalnię ochronę ubezpieczeniową.

Warto wobec tego przeczytać polisę ubezpieczeniową samochodu, aby sprawdzić, jakie zdarzenia ona obejmuje i jakie są jej wyłączenia, czyli sytuacje, gdy nie pokryje ona powstałych szkód.

Jeśli polisa nie obejmuje pełnej ochrony, w takim przypadku warto zdecydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia od wypożyczalni.

Ograniczenia dotyczące wynajmu

W następnej kolejności warto zobaczyć, czy z wynajmem nie są związane określone ograniczenia zawarte w umowie albo regulaminie.

Może to dotyczyć między innymi ograniczeń związanych z wyjazdami za granicę, kierowcami prowadzącymi pojazd czy też przeznaczeniem samochodu. Nieprzestrzeganie zasad najmu może spowodować naliczenie dodatkowych kar i podwyższenie kosztów.

Czas trwania najmu

Zawsze warto pamiętać o tym, jaki jest czas trwania wynajmu, uwzględniając w nim także wskazane w umowie godziny odbioru i zwrotu.

Warto pamiętać o tym, że spóźnienie może powodować naliczenie dodatkowych kosztów. W takim przypadku warto powiadomić wypożyczalnię o potrzebie przedłużenia okresu wynajmu.

Limit kilometrów

Z wypożyczeniem auta może być też związany limit kilometrów do przejechania. Jego przekroczenie spowoduje naliczenie dodatkowych opłat.

Przykładowo, gdy wybierana jest zlokalizowana w Trójmieście wypożyczalnia samochodów Gdańsk to tylko jedno miasto, które można odwiedzić. Gdy planuje się dłuższe podróże nad morzem, warto wybrać ofertę bez limitu kilometrów.

Paliwo do samochodu

Przy wynajmie należy także sprawdzić politykę paliwową wypożyczalni. Najczęściej wypożyczalnia wymaga, aby zwrócić pojazd z pełnym zbiornikiem paliwa, ponieważ w przeciwnym przypadku naliczone będą dodatkowe opłaty.

Stan samochodu

Przed jazdą wypożyczonym samochodem warto zwrócić uwagę na jego stan techniczny, między innymi na rysy, wgniecenia lub zgłaszane usterki.

O takich problemach powinna zostać poinformowana wypożyczalnia samochodowa, aby nie trzeba było ponosić za nie odpowiedzialności po zwrocie samochodu.

Wybierz sprawdzoną ofertę najmu – wypożyczalnia aut Gdańsk – sprawdź ofertę wypożyczalni samochodowej przed skorzystaniem z jej usług i wykonaj rezerwację online!