Kuchnia na drewno z piekarnikiem – ogrzewanie i gotowanie w jednym!

kuchnia na drewno

Wiele osób rozgląda się obecnie za sposobem, aby uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej i gazu. Rozwiązaniem w takim przypadku są tradycyjne metody ogrzewania i gotowania. Właśnie dlatego rośnie zainteresowanie kominkami, ale też kuchniami na drewno. Czym wyróżniają się takie kuchnie na drewno i jakie mają one zalety?

Jak zbudowana jest kuchnia na drewno z piekarnikiem?

Kuchnie przeznaczone do opalania drewnem towarzyszą człowiekowi od wieków. Teraz również są one popularne i instaluje je w swoich domach wiele osób.

Taka kuchnia na drewno z piekarnikiem – https://keffner.pl/pl/c/Kuchnie-na-drewno/39 zbudowana jest najczęściej z metalu albo z kafli. Znajduje się wewnątrz niej palenisko, w którym umieszcza się drewno i zapala je. Palenisko to rozgrzewa umieszczoną na górze kuchenki płytę, na której stawia się garnki. Dodatkowo przy palenisku znajduje się piekarnik, w którym można piec potrawy.

W trakcie użytkowania takiej kuchenki dochodzi do powstawania spalin, które odprowadzane są za pomocą rury do kanału kominowego.

Jakie korzyści ma montaż kuchni z piekarnikiem?

Ze względu na swoje działanie kuchnia na drewno z piekarnikiem ma dwojakie zastosowanie, ponieważ może być ona przeznaczona zarówno do przyrządzania dań, jak i do ogrzewania wnętrza.

Gdy zatem chce się ugotować albo upiec jakąś potrawę, można skorzystać w tym celu z rozpalonej kuchni zamiast ze zwykłej kuchenki na gaz czy prąd. Jednocześnie kuchnia ta może zapewnić przyjemne ciepło w pomieszczeniu nawet wtedy, gdy nie gotuje się na niej potraw. Dostępne są również kuchnie wyposażone w płaszcz wodny, dzięki któremu można ogrzewać różne pomieszczenia.

Również kuchnia na drewno z piekarnikiem daje większą niezależność, ponieważ do jej zasilania konieczne jest jedynie posiadanie drewna. Nie wymaga ona podłączenia do prądu oraz do gazu, dlatego też można używać jej również w przypadku braku tych mediów lub usterek kotła albo kuchenki.

Dodatkowo warto wskazać, że kuchnia na drewno z piekarnikiem nie jest droga w eksploatacji, ponieważ drewno nie jest zasobem kosztownym.

Ile kosztuje kuchnia na drewno z piekarnikiem?

Kuchnia przeznaczona na drewno jest najczęściej wydatkiem od około 2,5 tysiąca złotych do ponad 20 tysięcy złotych.

Najtaniej można kupić niewielkie kuchenki metalowe, natomiast najwięcej trzeba będzie przeznaczyć na kuchenki wyposażone w płaszcz wodny oraz kuchenki kaflowe.

Więcej informacji o cenach kuchni z piekarnikiem zasilanych drewnem można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych producentów oraz w sklepach działających online i stacjonarnie.