Jak założyć zakład pogrzebowy?

pogrzeb

Zakład pogrzebowy nie wydaje się być najgorszym wyborem na swój własny biznes. O jakich rzeczach konieczne trzeba jednak pamiętać?

Tworzenie zakładu pogrzebowego – jakie pozwolenia trzeba uzyskać i jakie formy może to przybrać?

Szukanie swojego pomysłu na biznes może zaprowadzić nas w wiele miejsc. Niektórzy, co warto podkreślić z powodzeniem, stawiają na całkiem nieoczywiste wybory dotyczące wyboru branży, w której działa ich przedsiębiorstwo. Bez wątpienia jednym z najbardziej nietypowych wyborów będzie tutaj zakład pogrzebowy Warszawa Wola. Nie można jednak powiedzieć, iż jest to bezsensowny pomysł. Warto jednak pamiętać o kilku najistotniejszych kwestiach, które znacznie będą w stanie ułatwić cały proces zakładania tego typu firmy. Jak wyglądają kwestie formalne? Zakład pogrzebowy, co dla wielu może być sporym zaskoczeniem, nie jest obarczony specjalnymi limitami, poza oczywiście aspektami sanitarnymi. Przedsiębiorstwo to może przybrać wszelką formę prawną poza byciem spółką partnerską, a poza odpowiednimi zgodami ze strony cmentarza czy inspekcji sanitarnej nie musimy starać się o żadne specjalne uprawnienia!

Koszty założenia zakładu pogrzebowego

Ciekawą kwestią dotyczącą otwarcia zakładu pogrzebowego, takiego jak Funeral Zakład Usług Pogrzebowych, niewątpliwie jest koszt takiego procesu. Nie są to niestety małe pieniądze. Trzeba pamiętać o takich kwestiach, jak karawany, wyposażenie biura, chłodnie do przechowywania ciał zmarłych, czasem również i krematorium, trumny, urny, a także pensje pracowników wszelkiego rodzaju. Szacuje się, że koszt rozkręcenia zakładu pogrzebowego może wynosić od 50 do nawet 100 tysięcy złotych.

Kto może zajmować się zakładem pogrzebowym?

Nie zdziwi nikogo fakt, że otwieranie zakładu pogrzebowego odradza się osobom, które z jednej strony nie posiadają słabych nerwów, a z drugiej strony nie są empatyczne. Po pierwsze bowiem obcowanie ze zmarłymi może odbić się na zdrowiu psychicznym mniej odpornych osób, po drugie jednak warto być empatycznymi w stosunku do rodziny zmarłego.