Fajerwerki na urodziny – dlaczego warto?

fajerwerki

Artykuły pirotechniczne są nam znane od wielu lat i kojarzone przede wszystkim z sylwestrem, lecz można je wykorzystać legalnie również w inne dni. Mowa tu na przykład o zorganizowaniu pokazu fajerwerków w trakcie urodzin. Dlaczego warto zrobić i gdzie wyposażyć się w dobre fajerwerki?

Gdzie kupić fajerwerki?

Zazwyczaj chcąc kupić fajerwerki we Wrocławiu dokonujemy tego w okresie sylwestrowym, gdy te są naprawdę popularne i dostępne w wielu supermarketach, gdzie istnieją wydzielone stoiska z nimi. Ich zakup poza tym sezonem jest jednak znacznie utrudniony, gdyż nie spotkamy ich w zwyczajnym sklepach i trzeba szukać firm specjalistycznych.

Dobrym pomysłem, gdy poszukujemy fajerwerków poza okresem sylwestrowym może być rusznikarz we Wrocławiu. Oferuje on naprawdę szeroki wybór materiałów pirotechnicznych, takich jak fajerwerki, petardy, a także race i flary. Korzystając z jego oferty można więc zorganizować piękny pokaz fajerwerków na urodziny, czy też z innej okazji.

Dlaczego warto zorganizować pokaz fajerwerków i czy można to zrobić?

Wiele osób błędnie twierdzi, że korzystanie z materiałów pirotechnicznych dozwolone jest jedynie w trakcie sylwestra. Tak jednak nie jest. Owszem taka zasada obowiązuje, lecz dotyczy ona jedynie terenów publicznych. Jeśli pokaz fajerwerków zorganizujemy na posesji prywatnej, to policja nie ma nam nic do zarzucenia, o ile nie zakłóca on nadmiernie miru domowego, czy też nie zakłóca ciszy nocnej, która obowiązuje od godziny 22:00 każdego dnia.

Skoro już wiemy, że organizacja pokazu pirotechnicznego jest legalna, o ile ma on miejsce na posesji prywatnej pora się zastanowić dlaczego warto to zrobić. Przede wszystkim pirotechnika pozwala na stworzenie pięknych wspomnień i efektu wow, który zapamiętamy do końca życia. Daje ona okazje do zrobienia świetnych zdjęć z takiej imprezy, a ponadto solenizant będzie ją z pewnością świetnie wspominał, oczywiście jeśli podobają mu się wszelakie pokazy pirotechniczne.