Zmarszczki i cienie pod oczami – jak z nimi walczyć? Wybierz serum pod oczy

pielegnacja twarzy

Skóra na powiekach i pod oczami jest delikatna, a co za tym idzie, bardziej wrażliwa na szkodliwe czynniki zewnętrzne niż na całej twarzy. To sprawia, że jest narażona na utratę odpowiedniego nawilżenia i może szybciej ulegać procesom starzenia. Nie bez znaczenia dla naszego wyglądu pozostają cienie i opuchlizna pod oczami, które prezentują się mało estetycznie. Jak skutecznie im przeciwdziałać? Warto regularnie stosować zarówno krem, jak i serum pod oczy. Dlaczego? Podpowiadamy.

Skóra pod oczami – dlaczego jej pielęgnacja jest tak ważna?

Skóra pod oczami mocno różni się od tej w pozostałych okolicach twarzy. Z łatwością można zauważyć, że jest cieńsza i łatwiej ulega przesuszeniu. W dużej mierze wynika to z faktu, że nie posiada ona gruczołów łojowych. Sebum pełni rolę naturalnej bariery ochronnej przed utratą wody oraz szkodliwymi substancjami ze środowiska. Bez niej pierwsze oznaki starzenia mogą pojawić się przedwcześnie. Nie są one jednak jedynym problemem, z którym zmaga się wiele kobiet.

Cienie i worki pod oczami to kolejne mankamenty skóry. Cienie pod oczami mogą przybierać przeróżne postaci. Podkrążone oczy miewają najczęściej siny kolor. Lekko fioletowe cienie pod oczami to efekt prześwitywania przez skórę naczyń krwionośnych, które są charakterystyczne dla osób z cerą wrażliwą lub naczynkową. Opuchlizna natomiast może być uwarunkowana genetycznie lub spowodowana zastojem limfy. Najczęściej pojawia się rano i z czasem zmniejsza się jej widoczność. Z tego względu należy zadbać o komplet kosmetyków do pielęgnacji na czele z serum pod oczy.

Zmarszczki i cienie pod oczami – odpowiednie kosmetyki

Jednym z produktów, który powinien znaleźć się w każdej kobiecej kosmetyczce jest nie tylko krem nawilżający czy serum do twarzy z witaminą C, ale również produkty pod oczy. Stawianie na dedykowane produkty jest niezwykle istotne nie tylko ze względu na ich skuteczność w redukowaniu zmarszczek, cieni i worków pod oczami, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Są one badane pod kątem okulistycznym i nie podrażniają oczu. Pod ręką warto mieć dobry krem pod oczy, który dogłębnie nawilży delikatną skórę, ukoi podrażnienia, a odżywi i ochroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nie bez znaczenia pozostaje także rola serum pod oczy, które różni się od kremu konsystencją. Tego rodzaju produkt ma zwykle postać płynną lub żelową, dzięki czemu zawarte w nim składniki aktywne mogą skuteczniej wnikać w komórki naskórka. Ponadto pomaga skutecznie walczyć z fioletowymi cieniami, opuchlizną oraz przesuszeniem naskórka. Niweluje również zmarszczki pod oczami, a także przywraca jędrność i elastyczność skórze.