-

Dom i Ogród Podłoga w sypialni – jaką wybrać?

Podłoga w sypialni – jaką wybrać?

Sypialnia to miejsce, w którym wypoczywamy po ciężkim dniu. Zbieramy siły na kolejny dzień pełen wyzwań i miejsce, w którym czujemy się po prostu dobrze. Abyśmy czuli się dobrze, wszystko musi być dopasowane do naszych potrzeb i trafiać w nasze gusta. Dosłownie wszystko, od sufitu, przez ściany, wyposażenie, aż po podłogę. No właśnie, podłogę. Podłoga w sypialni to zawsze kwestia niezwykle sporna, która wymaga dokładnego przemyślenia, a jej wybór nie należy do najłatwiejszych. Istnieje wiele opcji wyboru, dlatego warto rozważyć każdą z nich kilka razy nim dokonamy ostatecznego wyboru, który będzie towarzyszył naszemu wypoczynkowi przez długie lata.

W sypialnie na pewno nie zdecydujemy się na ceramiczne płytki, terakotę bądź linoleum. To oczywiste i niezwykle rzadko spotykamy się z tego rodzaju rozwiązaniem. Nieco częściej jednak spotykamy różne rodzaje drewnianych podłóg, nieśmiertelne panele, różnego rodzaju wykładziny i dywany. Która z tych opcji jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem? Poznaj wady i zalety każdej z nich.

Drewniany parkiet

Na pierwszy ogień rozważmy opcję z drewnianym parkietem. Drewno od lat uważane było za najbardziej dostojny sposób na podłogę. Każdy z nas miał w swoim życiu okres, kiedy marzył o dębowym parkiecie. W sypialni to całkiem dobre rozwiązanie, ponieważ tego rodzaju podłoga jestv „cicha”, prezentuje się doskonale, łatwo utrzymać jej czystość oraz jest przyjemna dla naszych stóp. Na drewnianym parkiecie również dobrze prezentują się różnego rodzaju dywniki oraz chodniczki. Są one niezwykle potrzebne, szczególnie tuż przy każdym łóżku.

Podstawową wadą drewnianego parkietu jest jego cena i konieczność konserwacji. Położenie takiej podłogi jest dość dużym wydatkiem już na samym początku, a do tego taka podłoga wymaga co jakiś czas ponownego lakierowania i naprawiania szkód. Podłoga jest również wrażliwa na działanie wody, dlatego należy być z nią niezwykle ostrożnym.

Panele

Panele to chyba najczęściej spotykany sposób na podłogę w polskim domu. Panele dają szerokie pole do popisu w zakresie aranżacyjnym, a do tego to jeden z najtańszych sposobów na przyjemne dla stóp podłoże. Panele w pokoju są dość „ciepłe” i nawet wychodzenie z nagrzanego łóżka nie powoduje szoku podczas każdego stąpnięcia.

Panele mają jednak kilka wad. Ich cena jest często adekwatna do jakości. Kupując tańsze panele musimy się liczyć z tym, że ich żywotność nie będzie najdłuższa, a do tego niska jakość będzie zauważalna gołym okiem. Co więcej, położenie paneli wymaga prawdziwego fachowca. Inaczej będą one powodowały niepotrzebny hałas, który będzie niezwykle nieprzyjemny, szczególnie w sypialni.

Wykładzina

Czy wykładzina może być rozwiązaniem w sypialni? Choć w dzisiejszych czasach nie należy do najpopularniejszych, ale jednak to całkiem funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się mimo upływu lat. Dzięki wykładzinie chodzenie boso po sypialni jest zawsze przyjemne dla naszych stóp, a do tego otrzymujemy szerokie pole do popisu w zakresie wyboru odpowiedniego koloru, faktury, czy splotu.

Wykładzina ma jednak kilka wad. Pierwszą z nich jest trudność w utrzymaniu czystości. Wykładzina wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a do tego często nie jest przyjazna alergikom. Co więcej, wykładzina często ulega zniszczeniom, dlatego nie jest to rozwiązanie, które zapewni nam spokój na długie lata.

Dywany i dywaniki

W sypialni szczególnie warto postawić na różnego rodzaju dywany i dywaniki. Dzięki nim przestrzeń nie tylko nabierze wiele przytulnego charakteru, ale również zabezpieczą one właściwą podłogę przed zniszczeniem. Dywaniki zazwyczaj powinny iść w parze z drewnianymi parkietami.

Najnowsze newsy

Odwodnienie gruntów – na czym polega?

Gdy buduje się dom mieszkalny, czy też innego rodzaju nieruchomość, to w niektórych przypadkach konieczne jest odwodnienie gruntów. Co...

Biuro rachunkowe – czym charakteryzuje się profesjonalne?

Biuro rachunkowe jest miejscem, z którego pomocy jest w stanie skorzystać każdy przedsiębiorca. Należy jednak mieć świadomość tego, czym...

Zezwolenie na pracę cudzoziemca – jak je zdobyć?

Zezwolenie na pracę cudzoziemca to ważny dokument, który umożliwia firmie rozwój. Warto inwestować właśnie w takie rozwiązania, ponieważ dają...

Montaż rolet – co warto o nim wiedzieć?

Zarówno rolety wewnętrzne, jak i rolety zewnętrzne wymagają montażu. Czasami nie wymaga on żadnych dodatkowych narzędzi, a czasami potrzebne...

Jak oszczędzać na wysyłkach kurierskich?

Niegdyś bardzo kosztowne wysyłki kurierskie dostępne są dzisiaj w zaskakująco niskich cenach. Zawsze jednak warto sprawdzić, czy nie można...

Bielizna damska w większym rozmiarze – gdzie ją kupować?

Damska bielizna plus size może być trudna do znalezienia w wielu zwykłych sklepach z odzieżą. Gdzie ją kupować? Sprawdź,...

Zobacz także

Deski tarasowe kompozytowe – wady i zalety

Dla wielu polaków taras to najważniejsze miejsce relaksu. Dlatego...

Historia kobiecych szpilek i obcasów

Obcasy – dodają seksapilu, pewności siebie, wyszczuplają sylwetkę. Dzięki...

POLECANE