Płyta indukcyjna – nowoczesność, oszczędność i wygoda

Płyta indukcyjna

Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić funkcjonalną kuchnię bez gazowych palników, które codziennie służyły nam do gotowania oraz przygotowywania potraw. Palnikowe kuchenki oraz płyty były wszechobecne, a ich pojawienie się było wynikiem oszczędności, ale czy do końca sprawdza się to w dzisiejszych czasach? Otóż nie, gotowanie na prądzie stało się dużo szybsze oraz bardziej efektywne, a do tego znacznie bardziej bezpieczne dla każdego mieszkania. Płyta indukcyjna stała się więc doskonałą alternatywą dla przebrzmiałych już palników gazowych, dlatego jeśli zależy Ci na nowoczesnej, funkcjonalnej kuchni powinieneś poważnie pomyśleć o zastosowaniu jej w swojej własnej kuchni.

Płyta indukcyjna to sposób na uzyskanie nowoczesnego wyglądu każdej kuchni. Dzięki niej w bezpieczny sposób przygotujesz każdą potrawę, a do tego zaoszczędzisz przy tym mnóstwo czasu, przestrzeni, a niekiedy nawet pieniędzy. Dodatkowo płyty indukcyjne są niezwykle przyjemne w utrzymaniu czystości. Powłoka przygotowana została do czyszczenia przy pomocy wilgotnej szmatki i nie ulega zniszczeniu. Poznaj zalety płyt indukcyjnych, dzięki którym zdecydujesz się na unowocześnienie swojej tradycyjnej kuchni.

Płyta indukcyjna to sposób na nowoczesny wygląd kuchni

Zacznijmy od designu i nowoczesnego wyglądu naszej kuchni. Nie ma co się oszukiwać, ale widok dużego, tradycyjnego palnika gazowego już na starcie obniża atrakcyjność naszej przestrzeni. Płyta indukcyjna jest więc idealnym sposobem na nadanie każdej kuchni lekkości, wyrazistości oraz nowoczesnego wyglądu na miarę XXI wieku. Producenci prześcigają się w dostarczaniu coraz to bardziej ciekawych i oryginalnych form, dlatego znalezienie płyty idealnie dopasowanej do naszych gustów oraz potrzeb przestrzeni nie będzie stanowiło większego problemu.

W sklepach znajdziemy nowoczesne płyty indukcyjne z kilkoma polami grzewczymi. W zależności od naszych potrzeb i preferencji mogą być to małe płyty z maksymalnie dwoma polami grzewczymi, tradycyjne z czterema bądź jeszcze większe z sześcioma, a nawet ośmioma. Płyty w elegancki sposób łączą się z każdym rodzajem blatu, dlatego kuchnia prezentuje się zawsze elegancko oraz estetycznie.

Bezpieczne gotowanie z płytami indukcyjnymi

Nie raz słyszeliśmy o wypadkach związanych z wybuchem gazu, zatruciem, czy pożarami wywołanymi gotowaniem na otwartym ogniu. Gotowanie na płycie indukcyjnej nie daje takich możliwości i ochroni nas przed popełnieniem błędów. Dodatkowo korzystanie z płyt indukcyjnych eliminuje możliwość poparzenia się do minimum. W przypadku kuchenek gazowych całe naczynie rozgrzewa się, powodując wiele sposobności do oparzenia się. W przypadku płyt indukcyjnych, pole magnetyczne rozgrzewa jedynie dno garnka, dzięki czemu dostajemy znacznie więcej swobody podczas gotowania.

Większość nowoczesnych płyt indukcyjnych posiada również możliwość rozłączenia się w przypadku wytwarzania nadmiernej ilości ciepła. Pozostawienie garnka na przysłowiowym gazie (płycie indukcyjnej) i wyjście do pracy nie zawsze będzie kończyło się ewakuacją całego bloku i interwencją straży pożarnej.

Jak płyta indukcyjna wpływa na oszczędność czasu i przestrzeni?

Płyty indukcyjne rozgrzewają zawartość garnków znacznie szybciej niż palniki gazowe. To duża oszczędność czasu oraz energii. Dodatkowo płyty indukcyjne potrzebują znacznie mniej miejsca niż gazowe, dlatego idealnie sprawdzają się w nawet w niewielkich kuchniach.

Wygodne czyszczenie płyt indukcyjnych

Płyta indukcyjna to również wygodne czyszczenie. Brak zakamarków, w których mógłby gromadzić się przypalony tłuszcz bądź resztki jedzenia to duża zaleta tego rodzaju sprzętu. Wystarczy miękka szmatka, ciepła woda bądź płyn i płyta szybko z powrotem zaczyna lśnić czystością.