Operacja zaćmy prywatnie — jakie są różnice w porównaniu do zabiegu na NFZ?

operacja zacmy

Dlaczego wykonanie operacji na zaćmę prywatnie jest lepszym rozwiązaniem? Wiele osób bierze przede wszystkim pod uwagę koszty, jakie musi ponieść, decydując się na operacje w placówkach oferujących ten zabieg w ramach refundacji. Mimo iż sam zabieg nie trwa wiele, to przygotowanie do jego przeprowadzenia wiąże się z koniecznością uruchomienia dużego zaplecza logistycznego — wszystko po to, by operacja przebiegła prawidłowo i bez komplikacji.

Jakość soczewek wykorzystywanych do zabiegu

W przypadku zabiegu refundowanego często terminy oczekiwania są bardzo odległe. To sprawia, że w międzyczasie wada wzroku może ulegać pogorszeniu i wciąż konieczna jest nieustanna kontrola wzroku. Jednocześnie warto zauważyć, że podczas zabiegu refundowanego wszczepiana jest najtańsza dostępna soczewka, która niekoniecznie jest najlepszej jakości. Z czasem może ona powodować dyskomfort u pacjenta po takim zabiegu. Problemem jest również to, że pacjent nie ma w tej kwestii wyboru — dostępny jest jeden rodzaj soczewek i nie ma wariantu dopłaty za te lepsze i bardziej nowoczesne. Operacja zaćmy w Poznaniu prywatnie daje zdecydowanie większe możliwości wyboru i dopasowania soczewek do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Opieka w trakcie i po zabiegu

Mimo iż zabieg trwa stosunkowo krótko, to jednak kluczowym jest również czas pooperacyjny spędzony w placówce medycznej. W prywatnych ośrodkach jest to co najmniej kilka godzin, podczas gdy w publicznych szpitalach pacjent jest często wypisywany do domu już po jednej lub dwóch godzinach. Decydując się na zabieg w Oftalmus NSPZOZ nie trzeba również czekać na operację zaćmy przez kilka lat, a także można wykonać operację obu oczu w ciągu jednego dnia. Dużą różnicę wykazuje ponadto sprzęt i urządzenia stosowane podczas operacji. W prywatnych placówkach jest to często nowoczesny sprzęt, podczas gdy w publicznych ośrodkach wciąż korzysta się często z nieco przestarzałych technologii.