Niezwykła codzienność w Grodzie Kraka

Krakow
Church of St. Mary and the Cloth Hall in the main Market Square (Rynek Glowny) in the city of Krakow in Poland.

Przeprowadzka do innego miasta jest ogromnym i pełnym emocji wyzwaniem. A kiedy wybór pada na tak wielką aglomerację jak Kraków, czasem nie wiadomo, czego się spodziewać. Pobyt w tym mieście dla wielu jest miłym zaskoczeniem. Atmosfera miasta mocno zapada w pamięć, podobnie jak potencjał, który szkoda zmarnować w innym miejscu. Jak się mieszka w Krakowie?

Tam gdzie smok strzeże tajemnic

Kraków położony jest w południowej części kraju nad rzeką Wisłą. Przepływa ona tuż obok Wawelu – symbolu miasta i historycznego miejsca na polskiej mapie. Ogromna powierzchnia sprzyja licznym inwestycjom, wśród których dominuje branża nieruchomości. Atrakcyjne i dobrze urządzone mieszkania na sprzedaż w Krakowie tworzą spory wybór ofert dostosowanych do potrzeb wszystkich kupujących.

Magiczny Kraków

Mieszkańcy już dawno przesiąkli miejską atmosferą, w której pełno jest sztuki i ciekawych wydarzeń. Nigdzie indziej nie znajdzie się tak wyjątkowego połączenia tradycji z nowoczesnością. Widać to nawet na przykładzie budynków – współczesne budownictwo wraz z zabytkową architekturą tworzą malowniczą panoramę, której warto być częścią.

sprzedaz mieszkan Krakow

Z magicznej atmosfery korzystają również studenci. Po ciężkim tygodniu spędzonym na nauce rzucają się w wir imprez, czerpiąc z nich pełnymi garściami. Liczne koncerty, wydarzenia kulturowe czy literackie karmią nie tylko umysł, ale i ciało. Kalendarz krakowskich imprez realizowany jest przez cały rok, z czego chętnie korzystają mieszkańcy w każdym przedziale wiekowym.

Gdzie kupić mieszkanie?

Przyszli nabywcy nie muszą martwić się o skromny wybór – mieszkania na sprzedaż w Krakowie przeważają wśród wszystkich ofert. Miasto jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych w Polsce, ale też i jednym z najdroższych. Imponująca architektura, wiele terenów zielonych i zabytki tworzą niepowtarzalny klimat. Wybór lokalizacji będzie związany z preferencjami nabywcy, zatem dla każdego z nich będzie on nieco odmienny.

Ostatnimi czasy kupujący upodobali sobie Grzegórzki i Ruczaj. To lokalizacje w niewielkiej odległości od centrum, oferujące mieszkania w pobliżu bulwarów czy apartamenty z widokiem na Wisłę. Miłośnikom przyrody i długich spacerów poleca się dzielnice Zwierzyniec i Bronowice. Ścieżki rowerowe, liczne strefy zieleni, a także bliskość portu lotniczego to największe zalety.

Najtańsze mieszkania na sprzedaż w Krakowie znajdują się natomiast w Nowej Hucie, Mistrzejowicach, Prokocimiu czy Bieńczycach.

Miasto akademickie

Do Grodu Kraka co roku przybywają tysiące studentów, gotowych rozpocząć swoją edukację w murach słynnych uczelni. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II czy Społeczna Akademia Nauk stanowią zaledwie niewielki procent całej oferty.

Kraków tętni studenckim życiem i czeka na żaków z otwartymi bramami. Wielu absolwentów po latach nauki decyduje się rozpocząć tu karierę zawodową, a z czasem i założyć rodzinę. To znakomity wybór, biorąc pod uwagę fakt, że oprócz nieskończonych możliwości zawodowych miasto oferuje również szereg atrakcji i doskonałe placówki edukacyjne dla najmłodszych.