-

Dom i Ogród Niewielki pokój dla rodzeństwa

Niewielki pokój dla rodzeństwa

Rodzeństwo w jednym pokoju to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Przede wszystkim należy pogodzić interesy obu lokatorów pomieszczenia, po drugie każdy z nich musi znaleźć w nim odrobinę miejsca dla siebie i po trzecie co zrobić, żeby pokój był zarówno funkcjonalny jak i dobrze prezentujący się przez lata? Technik jest kilka, jednakże warto znać kilka podstawowych sposobów, które przyczynią się do aranżacyjnego sukcesu. Pokój dla rodzeństwa, aby był funkcjonalny musi zostać wyposażony w odpowiednie meble. Co więc powinno znaleźć się na takiej przestrzeni?

Przede wszystkim wygodne dla dwójki łóżko. Każde z dzieci powinno znaleźć możliwość pełnowartościowego wypoczynku w pokoju, dlatego łóżko powinno być dopasowane do potrzeb każdego z nich. Niemniej ważna jest szafa, która pomieści wszystkie potrzebne rzeczy oraz ubrania naszych pociech. Meblując pokój dla rodzeństwa nie możemy również zapomnieć o miejscu do pracy i nauki dla każdego z nich, czyli potrzebne nam będzie podwójne biurku. Równie ważne co do nauki jest miejsce do zabawy, dzięki któremu nasze dzieci będą miały szansę miło spędzać czas w swoim własnym pokoju. Sprawdź na co zwrócić uwagę umieszczając wspomniane elementy w pokoju naszych dzieci.

Postaw na piętrowe łóżko

Pokój dla rodzeństwa wiąże się z koniecznością wstawienia do niego dwóch łóżek. Większość z nas nie dysponuje tak dużą ilością miejsca, aby wygodnie ustawić tam dwa niezależne od siebie meble. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są łóżka piętrowe. Łóżka piętrowe to również długofalowe rozwiązanie, ponieważ klasyczne modele dopasowane są do potrzeb zarówno kilkulatków, jak i nieco starszych dzieci, już w wieku szklonym.

W pokoju rodzeństwa warto postawić na klasykę, jeśli mówimy o łóżku. Prosty, drewniany mebel wyposażony w dwa materacy pozwoli na komfortowy wypoczynek dla rodzeństwa. Dodatkowo warto postawić na bezpieczny mebel, z zabezpieczeniem, szczególnie jeśli nasze dzieci są w wieku przedszkolnym. Nieśmiertelną klasyą są sosnowe, proste meble, wyposażone w piankowe materace. Rozwiązanie jest sprawdzone, funkcjonalne, a do tego prezentuje się niezwykle estetycznie.

Duża szafa dwudrzwiowa

W pokoju rodzeństwa nie może zabraknąć szafy, dzięki której codzienny bałagan zostanie skutecznie ograniczony. Duża szafa, najlepiej dwudrzwiowa, w której każdy odnajdzie odpowiednią ilość miejsca dla siebie jest doskonałym rozwiązaniem. W pokoju rodzeństwa, gdzie liczy się każdy centr kwadratowy wystarczy jeden obszerny mebel, który pomoże zapanować nad chaosem.

Jaka szafa? Najlepsza okazałaby się szafa wnękowa i duże przesuwne drzwi. Warto taką szafę już na samym początku podzielić na dwie równe części przeznaczone dla obojga rodzeństwa. To przyczyni się do utrzymania porządku i uchroni przed mieszaniem się rzeczy.

Podwójne biurko

Biurko to kolejny niezwykle ważny element wyposażenia dziecięcego pokoju. Jeśli pokój zamieszkiwany jest przez dwie osoby, każda z nich powinna znaleźć dostateczną ilość miejsca przy nim do pracy oraz zabawy. Meblując przestrzeń dla rodzeństwa postaw na duże biurko, przy którym dwie osoby w jednym czasie mogą odrabiać lekcje, rysować, bawić się i uczyć. To sprawi, że Twoje dziecko znacznie chętniej będzie zasiadało do nauki i nie będzie czuło się w żaden sposób ograniczane.

Miejsce na zabawę w samym centrum

Nawet w niewielkim pokoju musisz wygospodarować miejsce na zabawę dla rodzeństwa. Czasami bywa to trudne, jednakże miejsce na zabawę w pokoju dziecięcym jest niezbędne. Jeśli nie msza możliwości urządzenia go w kąciku, przeznacz na to sam środek pokoju, umieszczając w nim dziecięcy, bajkowy dywan, na którym Twoje dzieci będą mogły rozłożyć swoje zabawki.

Najnowsze newsy

W jaki sposób przebiega usuwanie wgnieceń bez lakierowania?

Każdemu z nas na pewno zależy na tym, aby poruszać się autem sprawnym i bezpiecznym, komfortowym, jak również zadbanym....

Czyszczenie wentylacji – kiedy jest potrzebne?

Czyszczenie wentylacji to proces, który przede wszystkim ma za zadanie zadbanie o płuca każdego człowieka. Jest to przede wszystkim...

Markery do tablic – jak wybrać najlepsze?

Marker do tablic są przedmiotami niezbędnymi w edukacji szkolnej. Jest to spowodowany faktem, że to właśnie dzięki nim można...

Jak wynająć kontener na gruz? To proste!

Zamierzasz pozbyć się gruzu ze swojej posesji? Wynajęcie kontenera to obecnie najlepszy sposób, aby usunąć go szybko i sprawnie....

Czym wyróżnia się wycieraczka przemysłowa?

Niektóre zastosowania dla firm muszą znacząco różnić się od tych, które występują w domach i w ten sposób zapewnia...

Auto złom – dlaczego jest tak popularny?

Większość samochodów osobowych prędzej czy później będzie musiało zostać oddane do auto kasacji. Wynika to z wielu powodów, wśród...

Zobacz także

Pokój dziecięcy dla chłopca i dziewczynki

Córka i syn w jednym pokoju to zawsze duże...

POLECANE