Niewielki pokój dla rodzeństwa

Niewielki pokój dla rodzeństwa

Rodzeństwo w jednym pokoju to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Przede wszystkim należy pogodzić interesy obu lokatorów pomieszczenia, po drugie każdy z nich musi znaleźć w nim odrobinę miejsca dla siebie i po trzecie co zrobić, żeby pokój był zarówno funkcjonalny jak i dobrze prezentujący się przez lata? Technik jest kilka, jednakże warto znać kilka podstawowych sposobów, które przyczynią się do aranżacyjnego sukcesu. Pokój dla rodzeństwa, aby był funkcjonalny musi zostać wyposażony w odpowiednie meble. Co więc powinno znaleźć się na takiej przestrzeni?

Przede wszystkim wygodne dla dwójki łóżko. Każde z dzieci powinno znaleźć możliwość pełnowartościowego wypoczynku w pokoju, dlatego łóżko powinno być dopasowane do potrzeb każdego z nich. Niemniej ważna jest szafa, która pomieści wszystkie potrzebne rzeczy oraz ubrania naszych pociech. Meblując pokój dla rodzeństwa nie możemy również zapomnieć o miejscu do pracy i nauki dla każdego z nich, czyli potrzebne nam będzie podwójne biurku. Równie ważne co do nauki jest miejsce do zabawy, dzięki któremu nasze dzieci będą miały szansę miło spędzać czas w swoim własnym pokoju. Sprawdź na co zwrócić uwagę umieszczając wspomniane elementy w pokoju naszych dzieci.

Postaw na piętrowe łóżko

Pokój dla rodzeństwa wiąże się z koniecznością wstawienia do niego dwóch łóżek. Większość z nas nie dysponuje tak dużą ilością miejsca, aby wygodnie ustawić tam dwa niezależne od siebie meble. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są łóżka piętrowe. Łóżka piętrowe to również długofalowe rozwiązanie, ponieważ klasyczne modele dopasowane są do potrzeb zarówno kilkulatków, jak i nieco starszych dzieci, już w wieku szklonym.

W pokoju rodzeństwa warto postawić na klasykę, jeśli mówimy o łóżku. Prosty, drewniany mebel wyposażony w dwa materacy pozwoli na komfortowy wypoczynek dla rodzeństwa. Dodatkowo warto postawić na bezpieczny mebel, z zabezpieczeniem, szczególnie jeśli nasze dzieci są w wieku przedszkolnym. Nieśmiertelną klasyą są sosnowe, proste meble, wyposażone w piankowe materace. Rozwiązanie jest sprawdzone, funkcjonalne, a do tego prezentuje się niezwykle estetycznie.

Duża szafa dwudrzwiowa

W pokoju rodzeństwa nie może zabraknąć szafy, dzięki której codzienny bałagan zostanie skutecznie ograniczony. Duża szafa, najlepiej dwudrzwiowa, w której każdy odnajdzie odpowiednią ilość miejsca dla siebie jest doskonałym rozwiązaniem. W pokoju rodzeństwa, gdzie liczy się każdy centr kwadratowy wystarczy jeden obszerny mebel, który pomoże zapanować nad chaosem.

Jaka szafa? Najlepsza okazałaby się szafa wnękowa i duże przesuwne drzwi. Warto taką szafę już na samym początku podzielić na dwie równe części przeznaczone dla obojga rodzeństwa. To przyczyni się do utrzymania porządku i uchroni przed mieszaniem się rzeczy.

Podwójne biurko

Biurko to kolejny niezwykle ważny element wyposażenia dziecięcego pokoju. Jeśli pokój zamieszkiwany jest przez dwie osoby, każda z nich powinna znaleźć dostateczną ilość miejsca przy nim do pracy oraz zabawy. Meblując przestrzeń dla rodzeństwa postaw na duże biurko, przy którym dwie osoby w jednym czasie mogą odrabiać lekcje, rysować, bawić się i uczyć. To sprawi, że Twoje dziecko znacznie chętniej będzie zasiadało do nauki i nie będzie czuło się w żaden sposób ograniczane.

Miejsce na zabawę w samym centrum

Nawet w niewielkim pokoju musisz wygospodarować miejsce na zabawę dla rodzeństwa. Czasami bywa to trudne, jednakże miejsce na zabawę w pokoju dziecięcym jest niezbędne. Jeśli nie msza możliwości urządzenia go w kąciku, przeznacz na to sam środek pokoju, umieszczając w nim dziecięcy, bajkowy dywan, na którym Twoje dzieci będą mogły rozłożyć swoje zabawki.