Nawozy – jakie rodzaje wyróżniamy?

nawozy roslinne

Obecnie, rynek nawozów jest bardzo rozbudowany. Możemy na nim znaleźć wiele rodzajów nawozów, które wykorzystuje się do różnych celów. Użycie złego nawozu, może poskutkować bardzo złymi konsekwencjami. Jednak jak rozpoznać, które z nawozów nadają się do danych celów?

Gdzie znaleźć dobry nawóz do roślin?

Poszukiwania nawozów obecnie najlepiej zacząć w internecie. To właśnie tam większość producentów i przedstawicieli przeniosła swoje siedziby. Oferują tam szeroki wybór nawozów, a także oferują pomoc w ich wyborze. W związku z tym, to właśnie w sieci znajdziemy największy wybór nawozów. Jeśli już wpisujemy zapytanie o nawozy do wyszukiwarki, dobrym pomysłem będzie dopisanie naszej lokalizacji. Otrzymamy wtedy wyniki z okolicy. Przykładowo może być to fraza “Nawozy w Mońkach”.

Jednak nawet jeśli dodamy naszą lokalizację, nadal lista wyników będzie dość długa. Warto wtedy wybrać najlepszą z dostępnych firm. Jest nią Rol-Pol, który charakteryzuje się dobrymi jakościowo produktami, a także profesjonalnym podejściem do klienta. Dzięki temu możemy mieć pewność, że otrzymamy produkty najwyższej jakości, które spełnią nasze oczekiwania. Wybór nawozów w tej firmie jest naprawdę szeroki, dzięki czemu będziemy mogli dostać dokładnie to, czego szukamy.

Jakie są rodzaje nawozów?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów nawozów, jednak możemy je także różnie sklasyfikować. Jednym z podstawowych rodzajów klasyfikacji jest to iluskładnikowy jest nawóz. Może być on jednoskładnikowy lub wieloskładnikowy. Nawozy wyróżniają się także różnym rodzajem dozowania. Mogą być one w płynie lub w granulkach. Część nawozów jest naturalna i ekologiczna, jednak na rynku znajdziemy także nawozy syntetyczne. Przykładem naturalnych jest przykładowo gnojówka lub obornik.

W związku z tym możemy nawozić nasze pola także w sposób ekologiczny. Wybór jest naprawdę duży, a każdy sam musi zdecydować, jaki będzie odpowiedni do jego zastosowań. Jest to niezwykle istotne, jeśli plony mają być odpowiednio duże.