Koła do wózków widłowych – jak wybrać najlepsze?

wozki widlowe

Wózki widłowe wspierają pracę pracowników magazynowych, ułatwiając znacząco przechowywanie i transport w obrębie hali czy samochodu dostawczego różnego typu produktów. Sprzęty tego typu znajdują zastosowanie w magazynach, centrach logistycznych, sklepach wielkopowierzchniowych, fabrykach. Jakie opony sprawdzą się do wózków widłowych?

Koła do wózków widłowych – czym się powinny charakteryzować?

Koła do wózków widłowych muszą wykazywać się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia. Im bardziej są przyczepne, tym lepiej radzą sobie podczas codziennych zadań. Ważna jest także zwrotność, która sprawia, że wózek dobrze radzi sobie na zakrętach, a także bez problemu pokonuje kolejne przeszkody. Jeśli chodzi o odpowiedni dobór opon, kluczowe jest odpowiednie dopasowanie ich rozmiaru do typu pojazdu. Nie bez znaczenia jest także rodzaj nawierzchni, po której wózek widłowy będzie się poruszać. Pewien wpływ będzie miała też masa i typ transportowanego materiału. Pośród podstawowych typów kół przeznaczonych do wózków widłowych znajdują się: opony elastyczne i pneumatyczne.

Dlaczego warto postawić na zakup wózka widłowego?

Każdy przedsiębiorca, który zatrudnia pracowników i zleca im transport, pakowanie, przechowywanie, załadunek i rozładunek towarów, musi wyposażyć ich w niezbędne wózki widłowe. Sprzedaż wózków widłowych opiera się głównie na znanych i sprawdzonych modelach sprzętu, zwłaszcza produkcji marek takich jak Toyota czy Still. Dobór modelu jest uzależniony od miejsca jego użytkowania. W zamkniętych pomieszczeniach zdecydowanie sprawdzają się wózki widłowe zasilane bateryjnie. Z kolei w przypadku otwartych przestrzeni można pokusić się o nabycie wózka spalinowego, choć elektryczny również sprawdzi się tu bardzo dobrze. Nie bez znaczenia jest tu także maksymalny udźwig i wysokość, na którą wózek można podnieść. Wszystko zależy od typu prowadzonego biznesu, jego skali oraz rodzaju produktów, z którymi ma się do czynienia.