Kiedy powinniśmy iść do dietetyka?

wizyta u dietetyka

Coraz chętniej korzystamy z pomocy specjalistów, którzy mogą pomóc nam lepiej wyglądać, a także zdecydowanie lepiej się czuć. Dietetyk to osoba, która posiada bardzo dużą wiedzę z zakresu funkcjonowania układu pokarmowego, jak również całego procesu żywienia. Jeżeli nasz układ pokarmowy jest podrażniony, cierpimy na otyłość lub nadwagę, chcemy schudnąć i wymodelować sylwetkę, ułożenie profesjonalnego planu dietetycznego na pewno się opłaci.

Każdy z nas ma chęć, aby wyglądać atrakcyjnie, czuć się komfortowo. W tym celu chodzimy na siłownię, uprawiamy sport, rezygnujemy w nałogów, inwestujemy w zdrowy tryb życia.  Nasz układ pokarmowy jest bardzo ważny, powinniśmy zadbać o jego prawidłowe funkcjonowanie, gdyż to automatycznie przełoży się na lepsze samopoczucie i zdrowie.

Dietetyk to osoba, która może pomóc nam określić nasze złe nawyki żywieniowe, rozpisać plan żywieniowy, pomóc w jego realizacji. W sytuacji, gdy zależy nam na utracie wagi, pozbyciu się różnego rodzaju podrażnień, wzdęć, uczucia pełności, powinniśmy podjąć współpracę. Do dietetyka warto również udać się wtedy, gdy potrzebujemy specjalistycznej diety, na przykład ze względu na przebytą operację lub chorobę, na którą cierpimy. Pomoc otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.

Zobacz także: https://newsowy.pl/czy-dietetyk-moze-pomoc-nam-szybko-schudnac/

Dietetyk, a kwestia odchudzania

Przeważnie do dietetyka udajemy się wtedy, gdy chce mnie schudnąć. Utrata wagi to po pierwsze poprawa kondycji fizycznej, łatwość modelowania sylwetki, lekkość poruszania się, możliwości ubierania się dokładnie tak, jak chcemy. Dietetyk ułoży plan, pomoże w jego realizacji, będzie pomagał również rozwiązywać wszystkie problemy związane z odchudzaniem. Dzięki niemu odchudzanie będzie skuteczne, nie będziemy mieli problemów z efektem jo-jo.

Dietetyk, a dieta w przypadku choroby czy nietolerancji


Dietetyk może pomóc nam również ułożyć plan żywieniowy w sytuacji, gdy jesteśmy chorzy, cierpimy na chorobę przewlekłą, a także różnego rodzaju nietolerancję, na przykład laktozy czy glutenu. Z pomocy dietetyka regularnie korzystają osoby cierpiące na zaawansowaną cukrzycę, osoby po operacjach, w trakcie rehabilitacji, pacjenci onkologiczni.

Dietetyk, a dzieci

Z usług dietetyka możemy skorzystać również wtedy, gdy potrzebujemy specjalistycznej diety dla naszych pociech. Dzieci również cierpią na różnego rodzaju dolegliwości, dodatkowo potrzebują diety, która będzie wspomagać ich rozwój fizyczny oraz psychiczny. Doświadczony dietetyk jest w tym przypadku również na wagę złota.