Jakie usługi oferuje auto złom?

zlomowanie aut

Auto złom jest miejscem, w którym można zezłomować samochód, sprzedać zdezelowany samochód lub kupić części do samochodu. To miejsce, w którym możemy pozbyć się samochodu, którego naprawa i koszty utrzymania przewyższają jego wartośc. Czym jeszcze zajmuje się auto złom?

Złomowanie pojazdów – główna działalność auto złomu

Jak sama nazwa wskazuje, auto złom w Libiążu, zajmuje się przede wszystkim złomowaniem pojazdów. To jego główny zakres działalności. Można na nim zezłomować pojazdy mocno wysłużone, niedające się do użytku, auta rozbite, uszkodzone, z poważnymi awariami. To miejsce, w którym samochód zostaje poddany demontażowi, a następnie zutylizowany. Dzięki temu, będziemy mogli wyrejestrować pojazd i przestać, tym samym, opłacać składki OC. Złomowanie pojazdów ma kilka etapów. Pierwszy z nich to dostarczenie auto do punktu.

Dobry auto złom, może zapewnić transport samochodu na złomowisko. Kolejny krok to przegląd techniczny pojazdu i jego części. Niektóre z nich można ponownie wykorzystać. Następnie usunięte zostają materiały uznane za szkodliwe i niebezpieczne. Zaliczają się do nich choćby akumulator czy poduszki powietrzne oraz takie substancje, jak paliwo, olej silnikowy czy płyny akumulatorowy, hamulcowy i chłodniczy. W kolejnym kroku, auto złom wystawia odpowiednie oświadczenia i zaświadczenia, umożliwiające wyrejestrowanie pojazdu.

Czym jeszcze zajmuje się auto złom?

Skup aut uszkodzonych w Libiążu to nie tylko złomowanie samochodów, ale również skup i sprzedaż części. Właściciele pojazdów, po wymianie podzespołów, mogą być w posiadaniu wielu używanych części. Aby nie przechowywać ich w garażu, można udać się na auto złom, by je sprzedać. Części, które są w dobrym stanie technicznym są odsprzedawane dalej, natomiast te, które nie nadają się do użytku, są utylizowane. Do skupu można oddać podzespołu blacharskie, mechaniczne, silniki, osprzęt elektryczny, skrzynie biegów czy szyby samochodowe. W dobrym auto złomie można także zakupić rozmaite części.

Auto złom to nie tylko skup samochodów czy sprzedaż części, ale również skup złomu. Miedź, mosiądz, cynk, ołów czy aluminium to przedmioty, które można oddać do skupu złomu. To korzystne dla środowiska rozwiązanie.