Zieleń ekstensywna – co to jest? Co trzeba wiedzieć?

co wiedziec o zieleni

Na pewno każda osoba spotkała się z czymś takim, jak zieleń ekstensywna. Jednak, gdyby miało się ją zdefiniować, to można by było mieć z tym niemały problem. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czym wyróżnia się takowa zieleń? Pora to sprawdzić. 

Czym jest zieleń ekstensywna?

Sama nazwa zieleń ekstensywna niewiele mówi. Chętnie każdy się zapozna z jej definicją. Zieleń ekstensywna to tak naprawdę rośliny, które są dostosowane do trudnych środowiskowych uwarunkowań. Mają dosłownie minimalne wymagania. Nie trzeba wokół nich „skakać” i podejmować się skomplikowanej pielęgnacji. Należy także dodać, że zieleń ekstensywna wyróżnia się tym, że ma sporą zdolność regeneracyjną. Sprawia to, że poradzi sobie nawet w warunkach ekstremalnych. Zieleń ekstensywna wybierana jest na zielone dachy.

Poza odpornością rośliny te wyróżniają się niezwykłymi walorami estetycznymi. Można podziwiać wśród tychże roślin rozchodniki, mchy, zioła, jak i trawy. Dachy zyskują dzięki ekstensywnej roślinności naprawdę estetyczny wygląd. 

Kto oferuje projektowanie dachów zielonych?

Nie da się ukryć, że dachy zielone pięknie się prezentują. Coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj okrycia. Jednak tak naprawdę dachy zielone muszą zostać odpowiednio zaprojektowane. Raczej typowy laik sobie z tym nie poradzi. Kto zatem oferuje projektowanie dachów zielonych? Tak naprawdę projektowanie dachów zielonych jest usługą, którą oferują sprawdzone firmy. 

Takich firm na rynku jest naprawdę dużo. W związku z tym, że projektowanie dachów zielonych jest coraz popularniejsze, to powstaje także coraz więcej firm, które takim projektowaniem się zajmują. Nie należy podejmować współpracy z pierwszą lepszą firmą. Raczej powinna to być firma sprawdzona. 

Przed podpisaniem umowy, należy zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami projektów, a także z opiniami na jej temat. W dobie szerokiego dostępu do Internetu nie jest to zbyt trudne.