Planujesz zakup mieszkania? Sprawdź!

Zastanawiając się nad zakupem danego mieszkania, większość osób zwraca uwagę głównie na powierzchnię lokalu, jego rozkład i cenę za metr kwadratowy. Te parametry są niezwykle istotne, ale przed kupnem apartamentu warto również zastanowić się, jak będzie się w danej nieruchomości funkcjonowało lokatorom. Wśród wielu kwestii, które wpłyną na jakość życia mieszkańców, szczególnie istotna okaże się sprawa codziennych dojazdów.

Długość i czas dojazdu z nowego mieszkania

Jak daleko będzie z danego mieszkania do pracy, szkoły, marketu czy na pocztę? Zdarza się, że atrakcyjny, nowoczesny apartamentowiec, który powstaje na peryferiach miasta, gwarantuje mieszkańcom spędzanie długich godzin w korkach. Duże znaczenie ma tu nie tylko odległość pomiędzy mieszkaniem a pracą, ale także infrastruktura drogowa i czas dojazdu autem. Zakup mieszkania w budynku położonym blisko obwodnicy miejskiej, lub kilku tras przelotowych, okaże się znakomitą decyzją dla nowych właścicieli.

Bezpośrednia długość przejazdu nie będzie tak istotna, jeśli bez problemu uda się szybko i sprawnie dojechać samochodem do celu. Najlepiej, gdy kierowca będzie miał do wyboru kilka alternatywnych tras, tak, że w przypadku prac drogowych na jednej z ulic, lub korków w pewnym miejscu, bez problemu uda się mu zmodyfikować dojazd i nie stracić czasu przez opóźnienia.

Szukasz inwestycji nad morzem? Odwiedź: https://baltickorona.pl/apartamenty-sprzedaz/

Dostęp do komunikacji miejskiej z mieszkania

Warto również zwrócić uwagę na połączenie danej lokalizacji komunikacją miejską z centrum miasta, lub dzielnicą biurową. Zakup mieszkania położonego nieopodal stacji kolejowej, metra lub kilku przystanków autobusowych, znacznie ułatwi przemieszczanie się po okolicy.

Dzieci i młodzież szczególnie docenią wygodne połączenia komunikacyjne. Niemniej jednak, komunikacja miejska od czasu do czasu przyda się każdemu, gdy samochód będzie w naprawie, zdrowie nie pozwoli na kierowanie pojazdem, lub mieszkaniec będzie wracał do domu pod wpływem alkoholu.

Infrastruktura usługowa otaczająca mieszkanie

Gdy rozważa się kupno mieszkania w danej okolicy, warto wejść na mapę Google lub przejść się po otaczających budynek uliczkach i zobaczyć, jaka infrastruktura usługowa znajduje się w pobliżu oglądanego apartamentu. Jeśli nieopodal bloku funkcjonują liczne lokale handlowe i usługowe, markety, bazarek, poczta, policja, szkoła czy kościół, kwestia dojazdów znacznie się uprości, gdyż wszędzie łatwo dojdzie się na piechotę.

W starszych dzielnicach najczęściej na miejscu działa mnóstwo drobnych firm, oraz lokalne urzędy i punkty usługowe. W nowo powstających osiedlach łatwo znaleźć nowoczesne, wspaniale wykończone apartamenty, ale okolica nieraz przypomina pustynię. Z czasem i tu powstaną sklepy, miejsce znajdą sobie drobne usługi i inne potrzebne mieszkańcom serwisy, ale może to zająć nawet kilka lat.

To dlatego deweloperzy proponują chętnym na zakup mieszkania w nowej inwestycji znacznie niższe ceny za metr kwadratowy apartamentu, w porównaniu z lokalami w starszych dzielnicach, Taka transakcja może się opłacić, ale warto najpierw przemyśleć dobre i złe strony lokalizacji na peryferiach.

Bliskość punktów związanych z zainteresowaniami mieszkańców

Szczególną uwagę należy zwrócić na bliskość punktów, które szczególnie interesują domowników. Miłośnicy dwóch kółek docenią sieć ścieżek rowerowych oplatającą okolicę, właściciele psów zwrócą uwagę na lokalne parki, rodzice ucieszą się bliskością szkół, a imprezowi single chętnie skorzystają z miejscowych klubów i pubów. To wszystko trzeba wziąć pod uwagę, aby zakup mieszkania w danej lokalizacji okazał się trafną decyzją.

Kupno mieszkania okaże się szczególnie znaczącą decyzją w życiu każdego z nas. Nieraz w nowym miejscu spędzi się resztę życia, a kredyt hipoteczny trzeba będzie spłacać przez wiele lat. Dlatego warto zwrócić uwagę na wszystkie aspekty oglądanej nieruchomości.

Nie pozwólmy, aby pieniądze zaoszczędzone na cenie apartamentu trzeba było wydać na uciążliwe dojazdy, a cenny czas został zmarnowany w korkach. Przy odrobinie wysiłku z pewnością uda się znaleźć przyjemne mieszkanie, w dogodnej lokalizacji i w przystępnej cenie.