Wydarzenia sportowe w 2017, które po prostu musisz zobaczyć

Choć 2017 rok nie jest rokiem olimpijskim, nie rozgrywa się też wtedy żaden z największych turniejów piłkarskich, atrakcji dla fanów sportu z pewnością nie zabraknie. Nie ważne, czy będziecie je oglądać na trybunach, czy przed telewizorem – niektóre wydarzenia to wspaniałe emocje i wcale nie trzeba być zagorzałym fanem sportu, aby dać im się ponieść.

23-27 marca – Dubai World Cup

Dubai World Cup to wyścigi koni rasowych. Pierwsze zawody odbyły się w 1996 roku i szybko stały się jednym z najbardziej popularnych wydarzeń w kalendarzu wyścigów na całym świecie. Dały się również poznać jako „światowy dzień wyścigu najbogatszych” – oferując pulę nagród o łącznej wysokości 30 milinów dolarów. W każdą ostatnią sobotę marca, niezmienne od 1996 roku, spotykają się najważniejsi jeźdźcy, elita dubajska i dziesiątki tysięcy widzów z całego świata.

27 maja – 39 zawody KSW na Stadionie Narodowym w Warszawie

Na Stadionie Narodowym fani mieszanych sztuk walki zobaczą najbardziej znane nazwiska organizacji KSW. Do okrągłej klatki wejdzie mistrz KSW w wadze średniej Mamed Khalidov, najsilniejszy zawodnik MMA na świecie Mariusz Pudzianowski oraz mistrz KSW w wadze ciężkiej Fernando Rodrigues Jr. W warszawie w MMA zadebiutuje też medalista olimpijski w zapasach Damian Janikowski.

1-23 lipca – 104. Tour de France

Tegoroczny Tour de France składać się będzie z 21 etapów, głównie we Francji, choć etapy pierwszy I drugi rozpoczną się w Dusseldorfie, a faza trzecia – w belgijskim mieście Verviers. Zespół kolarzy z całego świata powalczy o żółtą koszulkę, którą w chwili obecnej nosi Brytyjczyk – Chris Froome.

25 sierpnia – 3 września – Mistrzostwa Europy w siatkówce {siatkówka}

Wszystkie mecze mistrzostw rozgrywane będą w Polsce. Nasza reprezentacja na imprezie zaprezentuje się pod opieką nowego trenera. Spotkania podczas mistrzostw rozgrywane będą w Krakowie, Szczecinie, Katowicach i Gdańsku. Reprezentacja Polski mecze fazy grupowej rozegra w ERGO Arenie w Gdańsku, później przeniesie się do Krakowa.

29 sierpnia – 11 września – US Open

Finałowy wielki szlem to wiśnia na torcie turnieju ATP, będącego dwutygodniowym, emocjonującym wydarzeniem. Szacuje się, że w tym roku na żywo zobaczy go ponad 700 tysięcy osób, które przewiną się przez bramy USTA Billie Jean King Centre w Nowym Jorku.

About Rudolf Remigiusz