Wybór kancelarii

kancelaria prawnicza

Jeżeli zastanawiasz się jak wybrać najlepszą kancelarię, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Każdy z nas, może znaleźć się w sytuacji, w której będzie potrzebował pomocy doświadczonego prawnika. Bardzo często dobra pomoc prawna jest nieoceniona i wyciąga nas z tarapatów. 

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru kancelarii prawnej? 

Podczas poszukiwania kancelarii prawnej, powinieneś szczególną uwagę zwrócić na kilka bardzo ważnych i istotnych aspektów. Są to między innymi aspekty takie jak:

  • specjalizacja kancelarii
  • doświadczenie
  • koszty skorzystania z usług kancelarii
  • opinie o kancelarii
  • lokalizacja

Jak dokonać wyboru?

Pamiętaj, że poszukiwanie kancelarii prawnej to proces, na który powinieneś przeznaczyć odpowiednio dużą ilość czasu. Poszukiwanie może okazać się żmudne i bardzo czasochłonne. Nie wybieraj jednak po omacku.

Dokładnie sprawdź wszystkie interesujące cię aspekty. Pamiętaj, że kancelaria ma reprezentować twoje prawne interesy – musisz jej zaufać i czuć się komfortowo w obecności prawnika. 

Specjalizacja – czy to ważne?

Podczas wyboru kancelarii prawnej zwróć uwagę na jej specjalizację. Pamiętaj, że nikt nie może być specjalistą od wszystkiego. Kancelaria, która skupia się na konkretnej dziedzinie prawa, jak np. kancelaria frankowa jest ekspertem właśnie w tym obszarze prawa. 

Pamiętaj, że sprawy frankowe są skomplikowane i warto postawić na wybór doświadczonego eksperta, który doskonale zna przepisy. 

Doświadczenie kancelarii

Podczas poszukiwania kancelarii prawnej, szczególną uwagę zwróć również na doświadczenie danej kancelarii. Zwróć szczególną uwagę na to jak długo kancelaria działa na rynku a także ile miała przeprowadzonych spraw. Sprawdź również statystyki – jak wiele spraw kancelaria posiada wygranych. 

Postaw na doświadczoną kancelarię, które dokładnie zna się na swojej pracy. Doświadczenie pomaga kancelarii wygrywać kolejne rozprawy a także spodziewać się jak przebiega rozprawa. To dzięki temu doświadczony prawnik może przewidywać pytania i pomóc przygotować się klientowi. 

Koszty skorzystania z usług kancelarii

Podczas poszukiwanie kancelarii już na samym początku zwróć uwagę na koszty skorzystania z usług danej kancelarii. Wybierz kancelarię na którą jest cię stać. Porównaj ceny a także co w chodzi w skład pakietów z dalej kancelarii. 

Pamiętaj o tym że kancelarie mogą posiadać różny systemy rozliczeń, takie jak godzinowe czy prowizyjne. Sprawdź to już na samym początku. Doprecyzuj również co wchodzi w skład twojej umowy a jakie usługi będą dodatkowo płatne. 

Opinie o kancelarii

Opinia o danej kancelarii pomogą ci dokonać ostatecznego wyboru. Warto jest je sprawdzić gdyż do kancelarii zgłaszają się ludzie z podobnym problemem do twojego. Opinie byłych klientów znaleźć możesz w wyszukiwarce Google, a także na różnych grupach tematycznych w mediach społecznościowych. 

Opinii możesz zasięgać również u swojej rodziny lub przyjaciół, którzy korzystali z usług danej kancelarii. Pamiętaj aby kierować się jedynie opiniami konstruktywnymi, osób które korzystały z usług prawników zatrudnionych w danej kancelarii. 

Lokalizacja – czy brać to pod uwagę?

Poszukując kancelarii musisz wziąć pod uwagę również jej lokalizację. Wiele kancelarii niektóre spotkania zgadza się przeprowadzać zdalnie jednak pamiętaj że nadal co jakiś czas musisz pojawić się osobiście na miejscu. 

Weź to pod uwagę gdyż wpłynie to na dodatkowe koszty i dodatkowy czas jeżeli kancelaria znajduje się daleko od twojego miejsca zamieszkania. Planując współpracę z daną kancelarią przeanalizuj dokładnie wszystkie aspekty tej współpracy.