Wybieramy ogrzewanie dla domu, gdzie nie ma gazyfikacji. Czy olej grzewczy to dobre rozwiązanie?

ogrzewanie domu

Nie każda działka jest usytuowana w taki sposób, że jest do niej doprowadzona sieć gazowa lub z różnych przyczyn inwestor budujący dom nie chce gazyfikacji doprowadzić. Od razu wiec nasuwa się pytanie o to, jak ogrzewać dom, aby zachować komfort cieplny oraz nie nadwyrężać finansów.


Nie da się ukryć, że koszty eksploatacji domów i koszty życia w domu zdecydowanie z roku na rok rosną. Ogrzewanie, woda, podatek od nieruchomości, prąd, śmieci, koszty remontowe – to tylko nieliczne pozycje, które trzeba wymieć sporządzając listę wydatków.

W tym zestawieniu zdecydowanie na plan pierwszy wysuwa się koszt związany z ogrzewaniem. W Polsce przeważnie sezon grzewczy trwa od października-listopada do marca-kwietnia. To dość długi czas, w którym musimy zabezpieczyć środki potrzebne na ogrzewanie, paliwo, ewentualny serwis.

Zobacz także: https://bydgoszczcity.pl/jak-oszczedzac-czas-przy-duzej-flocie-samochodowej/

Jeżeli nie mamy dostępu go gazu, który jest wciąż najpopularniejszym paliwem grzewczym mamy możliwość wykorzystania innego rodzaju instalacji. Tu zdecydowanie można wymienić chociażby olej opałowy.

Olej grzewczy, dlaczego jest popularny?

Olej opałowy, który można zamówić na przykład w firmie https://zarebapaliwa.pl/ jest bardzo dobrej jakości olejem grzewczym, doskonałym źródłem ciepła, wysokokalorycznym paliwem, które ma bardzo dużo wspólnego z ekologią i stanowi skuteczną alternatywą dla coraz droższego ogrzewania prądem, klimatyzacją czy panelami podczerwonymi. Pod względem kaloryczności olej opałowy plasuje się w czołówce paliw. Co powoduje kaloryczność opału? Przede wszystkim to, że łatwiej uzyskamy odpowiednią temperaturę i zużyjemy do tego zdecydowanie mniej paliwa.

Instalacja

Nie bez znaczenia jest również to, że instalacja oleju opałowego jest bardzo prosta w montażu, łatwa w konserwacji oraz praktyczna w obsłudze. Nawet totalny amator poradzi sobie z jej codziennym funkcjonowaniem.

Ekologia i brak kotłowni w tradycyjnej formie

Rozważając montaż instalacji na olej opałowy zdecydowanie powinniśmy wiedzieć, że mamy do czynienia z opałem kalorycznym, ale jednocześnie ekologicznym, wydajnym, nowoczesnym, spokojnie wystarczającymi do ogrzania nawet większego domu. Jednocześnie nie będziemy mieli konieczności posiadania kotłowni w tradycyjnej formie, z piecem, składem opału, nie będziemy musieli tak mocno dbać o sprzątanie, w pomieszczeniu będą mogły być umieszczone np. płytki, a ściany pomalowane plamoodporną farbą.