Trawa odporna na deptanie – gdzie się sprawdzi?

Trawa kupowana w rolkach jest ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem. Stosuje się ją powszechnie nie tylko w ogrodach przy domach, lecz także na działkach. Popularność takiego rozwiązania wynika nie tylko z bardzo naturalnego wyglądu trawy w rolkach, lecz także z łatwości w jej położeniu. Istnieje wiele rodzajów trawy sprzedawanej na metry. Pośród nich można znaleźć trawę odporną na deptanie.

Zalety trawy odpornej na deptanie

Rozwiązanie, jakim jest trawa odporna na deptanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie często korzysta się z ogrodu. Jak wiadomo, dzieci podczas rodzinnych imprez czy nawet na co dzień lubią korzystać z ogrodu do zabawy. Energiczne mecze piłki nożnej, bieganie czy przewracanie się jak wiadomo nie służą zazwyczaj trawnikowi. Warto zatem przemyśleć zakup trawy odpornej na deptanie, jeżeli ogród jest swojego rodzaju centrum rozrywki w domu.

Jakie są jeszcze inne zalety trawy sprzedawanej w rolkach?

Darń rolowana ma bardzo wiele zalet, przez co zyskuje coraz bardziej na popularności. Na pewno warto wspomnieć o tym, że wykorzystanie takiej trawy jest bardzo szybkim sposobem na zazielenienie terenu. Nie trzeba wówczas czekać, aż trawa urośnie. Dodatkowo trawnik tego typu można zastosować w miejscach, gdzie trawa nie chce wyrosnąć okazale. Mowa tutaj np. o nietypowym ukształtowaniu terenu jak, chociażby ukośne powierzchnie. Często takie tereny mają braki w trawniki, co nie wygląda zbyt estetycznie. Nasiona trawy nie chcą się trzymać takich powierzchni i są często zmywane przez deszcz. Trawnik w rolce pozwala w skuteczny sposób zaradzić takim brakom w trawie.

Czy trawnik rolowany wymaga pielęgnacji?

Trzeba wiedzieć o tym, że trawniki w rolkach może i nie potrzebują tyle wiedzy ogrodniczej co trawa zasiana w tradycyjny sposób, jednak nie można zapobiec o odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest regularne koszenie trawnika jak też jego nawożenie. Nawóz należy dobierać odpowiednio do pory roku. Kupując trawę w rolce, dobrze jest zapytać producenta o szczegóły związane pielęgnacja trawy.Spełniając je można cieszyć się pięknym, zielonym trawnikiem przez lata.