Szkolenie okresowe bhp dla pracowników na stanowiskach robotniczych – jak wybrać firmę?

szkolenia

W świetle prawa przeprowadzenie odpowiednich szkoleń BHP w każdym przedsiębiorstwie zatrudniającym pracowników jest niezbędne. W tym celu warto jest podpisać umowę z firmą szkoleniową, która nie tylko zadba o podstawowe kursy, lecz także dobierze odpowiedni profil szkoleń dla danej działalności gospodarczej. Jak więc wybrać najlepszą firmę tego typu? Podpowiadamy.

Szkolenia BHP – podstawowe rodzaje

Kursy BHP dla pracowników można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich jest szkolenie wstępne. Należy je przeprowadzić dla każdej nowo zatrudnionej osoby, niezależnie od stażu pracy, wieku czy płci. Jedynym momentem, w którym nie jest potrzebne przeprowadzenie tego kursu jest zatrudnienie pracownika na tym samym stanowisku u tego samego pracodawcy, bezpośrednio po upłynięciu poprzedniej umowy.

Takie szkolenie trwa co najmniej 3 godziny lekcyjne. Podczas niego pracownik zapoznaje się z ogólnymi przepisami BHP oraz regułami, które obowiązują w danym zakładzie pracy, firmie bądź instytucji. Można do niego zaliczyć także naukę pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zagadnienia z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Istnieje również szkolenie okresowe BHP dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami. Tego typu kurs powinien być okresowo powtarzany. Obowiązuje on nie tylko pracowników, lecz również pracodawców i osoby na stanowiskach kierowniczych. Wszystkie te grupy muszą potwierdzić znajomość zasad egzaminem końcowym.

Firma szkoleniowa – jaką wybrać?

Decydując się na szkolenia BHP w Rawiczu warto jest wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwszą z nich jest dostępność usług danej firmy szkoleniowej. Im szerszy wybór świadczeń, tym większa szansa na dopasowanie konkretnych kursów pod profil swojej działalności.

Drugie kryterium to opinie byłych klientów. Fora internetowe są przepełnione wpisami na temat konkretnych firm, dlatego w przypadku poszukiwania dobrego przedsiębiorstwa szkoleniowego, warto jest tam zajrzeć.

Dobrze jest również przyjrzeć się cennikowi. Wysoka jakość usług może wiązać się z wyższymi kosztami, jednak zbyt wysokie ceny powinny skłonić potencjalnego klienta do przemyślenia swojego wyboru.