Producent rur preizolowanych – jak wybrać najlepszego?

Rury preizolowane coraz skuteczniej wypierają z rynku tradycyjne rury. Doskonale zapobiegają one utracie energii cieplnej, a także są niezwykle ekologicznym rozwiązaniem. Czym dokładnie są, do czego służą i czym kierować się przy wyborze producenta? Podpowiadamy. 

Czym są rury preizolowane?

Mianem rur preizolowanych określamy rury, które na etapie produkcji zostały wyposażone w zewnętrzną warstwę izolacji cieplnej. Jest to produkt, który powstał w odpowiedzi na problem znacznych utrat energii podczas przesyłu oraz dużą awaryjność tradycyjnych rur. Rury ciepłownicze preizolowane stworzone są materiałów, które zapobiegają parowaniu oraz są dźwiękoszczelne. Ich zaletą jest również wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Jest to rodzaj rur niezwykle przyjazny środowisku, ponieważ ogranicza on emisję CO2 do atmosfery. Pozwalają one również na wykorzystanie różnych źródeł energii cieplnej, również tych odnawialnych. Za izolację w rurach odpowiada specjalna pianka poliuretanowa oraz płaszcz osłonowy z PE-HD. Chronią one rurę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zastanówmy się teraz – czym charakteryzuje się dobry producent rur preizolowanych?

Jak wybrać producenta rur preizolowanych?

Decydując się na zakup tego rodzaju rur należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z których zostały one wykonane. Elementy wykorzystane do ich produkcji zawsze powinny być najwyższej jakości. Będzie to gwarantem ich trwałości. Duży wpływ na żywotność rur ma również sposób, w jaki są one przechowywane. Profesjonalny producent powinien zadbać o przechowywanie produktów w odpowiednim miejscu oraz ich bezpieczny transport.

Przywieziona na miejsce montażu rura nie powinna posiadać żadnych śladów uszkodzenia. Kluczowe znaczenie ma również sposób, w jaki są one układane. To właśnie od tego w głównej mierze zależy skuteczność ich działania oraz żywotność. Dobrej jakości producent powinien także zatrudniać w pełni wykwalifikowaną kadrę, która posiada odpowiednie szkolenia oraz ogromną wiedzę na temat pracy, którą wykonuje.