Papa bitumiczna – jakie posiada właściwości?

Odpowiednie zaizolowanie dachu nie jest możliwe bez skorzystania z właściwych materiałów, które charakteryzują się odpowiednimi parametrami, czy też łatwym montażem. Jeden z surowców wykorzystywanych do izolacji jest papa bitumiczna zwana też asfaltową. Jakie właściwości posiada papa bitumiczna i gdzie ją kupić?

Gdzie kupić papę bitumiczną?

Jeśli zdecydujemy, że to właśnie papa bitumiczna jest najbardziej odpowiednim materiałem do zaizolowania naszego dachu, to oczywiście trzeba będzie znaleźć dobre miejsce, w którym będziemy mogli zaopatrzyć się w wymaganą ilość papy bitumicznej, a także fachowców, którzy pomogą w jej wyłożeniu na powierzchni dachu. Na szczęście sytuacja nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać.

Zarówno w założeniu papy bitumicznej, jak i w jej zakupie może nam znacząco pomóc producent materiałów hydroizolacyjnych. Takie firmy praktycznie zawsze posiadają w swojej ofercie papę bitumiczną z racji na to, że jest to niezwykle popularny materiał izolacyjny, który jest powszechnie stosowany. Coraz częściej przedsiębiorstwa tego typu wzbogacają również swoją ofertę o wyłozenie papy bitumicznej.

Jakie właściwości posiada papa bitumiczna?

W kwestii właściwości posiadanych przez papę bitumiczną wiele zależy od jej rodzaju. Tych jest naprawdę sporo, lecz najczęściej stosowana obecnie jest papa termozgrzewalna, która pozwoliła na rozwiązanie wielu problemów z papą bitumiczną. Właściwości papy termozgrzewalnej to między innymi niska waga, która sprawia, iż można ją wyłożyć również na dachach o niewielkiej nośności, a także prosty montaż nie wymagający używania gorącego lepiku służącego do klejenia papy.

Inne dość istotne właściwości to między innymi odporność na skrajne temperatury, dzięki której nie ma większego problemu z wytrzymywaniem przez papę zarówno mrozu, jak i wysokich temperatur, które w przeszłości potrafiły doprowadzać do jej stopienia. Papa bitumiczna jest również bardzo szczelna i dobrze izoluje budynek przed wilgocią.