Narty w Passo Tonale – zaplanuj swój wyjazd już teraz!

wyjazd na narty

Planujesz narciarski wyjazd i zastanawiasz się nad tym, gdzie warto się wybrać? Poznaj Passo Tonale – malowniczą przełęcz alpejską i ośrodek narciarski!

Dlaczego warto wyjechać na narty do Passo Tonale?

Passo Tonale to przełęcz zlokalizowana we włoskich Alpach, w pobliżu granicy między dwoma regionami – Lombardią a Trentino. Zlokalizowany jest tam znany już od wielu lat ośrodek narciarski z różnorodnymi trasami narciarskimi przeznaczonymi dla osób o różnych poziomach zaawansowania.

Przełęcz Passo Tonale zlokalizowana jest na poziomie 1883 metrów. W otoczeniu znajdują się liczne szczyty oraz lodowiec Presena, dlatego ośrodek ten zapewnia przepiękne widoki. Ze względu na warunki klimatyczne panujące w tym regionie, istnieje tam możliwości jazdy na nartach nawet w miesiącach letnich.

Ośrodek ten prezentuje odwiedzającym przeszło 100 km tras zjazdowych, które przeznaczone są dla osób o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Właśnie dlatego jako pomysł na wyjazd na narty Passo Tonale – https://sportvita.pl/regiony/passo-tonale-ponte-di-legno może być doskonałym wyborem dla każdego.

Oprócz jazdy na nartach Passo Tonale jest też popularnym miejscem ze względu na inne sporty zimowe, na przykład można wybrać się tam na snowboard albo uprawiać narciarstwo biegowe. Na terenie ośrodka działają również wypożyczalnie, szkółki narciarskie, sklepy, lokale gastronomiczne oraz punkty noclegowe.

Tak wiele korzyści spowodowało, że od lat Passo Tonale we Włoszech to bardzo często wybierany kierunek wypoczynku w aktywnym stylu – nie tylko w trakcie miesięcy zimowych, ale również wiosną, jesienią, a nawet latem.

Jak zorganizować swój wyjazd do Passo Tonale?

Swój wyjazd do tego malowniczego ośrodka narciarskiego we Włoszech można urządzić na dwa sposoby – wybrać jedną z ofert biura podróży albo zdecydować się na samodzielne urządzenie podróży.

Pierwsza propozycja na pewno przypadnie do gustu tym osobom, które preferują komfortowy wypoczynek. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią ofertę z katalogu biura podróży oraz uzgodnić szczegóły związane z wyjazdem, a potem opłacić go w biurze. Jego pracownicy zajmą się kompleksową organizacją aktywnego wypoczynku. Często można też otrzymać dodatkowe bonusy, na przykład ski-passy w cenie.

Drugą opcją jest samodzielne urządzenie wyjazdu. Daje ona większą swobodę, ponieważ umożliwia samodzielny wybór środka transportu, miejsca noclegu, terminu wypoczynku oraz przebiegu wyjazdu. Także pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnych kosztów. Nie zapewnia ona jednak aż tak dużego komfortu jak wybór gotowej oferty z katalogu biura podróży.