-

Dom i Ogród Narożnik z funkcją spania – doskonały do małego salonu!

Narożnik z funkcją spania – doskonały do małego salonu!

W małym salonie duże znaczenie ma funkcjonalność, dlatego też wtedy, gdy wybieramy do niego meble wypoczynkowe, trzeba kierować się nią w pierwszej kolejności. Właśnie dlatego w mniejszych pomieszczeniach najczęściej ustawiane są narożniki. Te z funkcją spania zapewnią wygodny wypoczynek także nocą!

Narożniki rozkładane – jaki styl wybrać?

Wybierając odpowiedni narożnik z funkcją spania do swojego salonu, warto w pierwszej kolejności zadecydować o tym, jaki ma być jego styl.

Obecnie maly narożnik z funkcją spania można zakupić w wielu wariantach pod kątem wyglądu, dlatego też warto uwzględnić ten czynnik podczas zakupów, aby wnętrze prezentowało się spójnie j atrakcyjnie dla oka.

Nowoczesne narożniki mają proste kształty i są wolne od ozdobników. Często umieszczane są na metalowych nogach.

Można też zdecydować się na narożniki skandynawskie, które najczęściej mają drewniane nóżki i lekko opływowe kształty. Najczęściej wybierane modele to te w kolorze szarym.

Bardzo popularne są również narożniki welurowe – wykonane z użyciem materiału welurowego, aksamitnego. Tego typu materiał pięknie wygląda w świetle, ponieważ daje efekt głębi. Jest też przyjemny w dotyku.

Jakie wymiary powinien mieć narożnik do małego salonu?

Wybierając maly narożnik z funkcją spania do salonu, trzeba będzie uwzględnić wtedy wymiary zarówno samego pomieszczenia, jak i mebla.

Przed rozpoczęciem zakupów warto zmierzyć przestrzeń, w której chcemy zmieścić mebel. Warto pamiętać o tym, że nie może być on dosunięty maksymalnie do ścian oraz do grzejników, więc należy zachować wtedy niewielki odstęp.

Następnie, na podstawie wymiarów, można dopasować odpowiedni mebel do konkretnego miejsca. Warto jednocześnie uwzględnić wymiary narożnika po rozłożeniu, aby mógł on zapewnić komfort wypoczynku.

Rozkładany narożnik do salonu – o czym pamiętać?

Gdy kupowany jest narożnik z funkcją spania, konieczne jest wtedy uwzględnienie jego wymiarów przed i po rozłożeniu. Ponadto warto też zwrócić uwagę na sposób rozkładania mebla.

Najlepiej, aby maly narożnik z funkcją spania rozkładał się przez wysuwanie elementu do przodu lub z wykorzystaniem specjalnych pneumatycznych komponentów. Wtedy można łatwo i wygodnie rozłożyć go i potem złożyć.

Dodatkowym plusem będzie znajdująca się wewnątrz narożnika skrzynia do przechowywania pościeli, w której można łatwo ją umieścić na czas dnia.

Gdzie kupić mały narożnik do salonu?

Szeroką gamę małych narożników z funkcją spania można obecnie znaleźć w sklepach internetowych. Te prowadzone przez producentów często pozwalają także na samodzielny wybór materiałów obiciowych.

Najnowsze newsy

Chłodnica oleju – jaką pełni funkcję w układach hydraulicznych?

Chłodnica oleju to jeden z najpopularniejszych układów, który jest zlokalizowany bezpośrednio w samochodzie. Dzięki niemu można zadbać o odpowiednie...

Żywe przynęty wędkarskie. Dlaczego są takie popularne?

Wędkowanie to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych aktywności, którą wykonujemy na świeżym powietrzu. To często hobby, które mamy, jak...

Najważniejsze zmiany w kodeksie pracy 2022

Zgodnie z dwoma dyrektywami unijnymi, które weszły w życie w sierpniu, zostały dokonane pewne zmiany w kodeksie pracy. Dotyczą...

Nawozy mineralne – kiedy warto po nie sięgnąć?

Przy uprawie jakichkolwiek roślin, jednym z podstawowych czynników definiujących ich wzrost, jest nawóz. Obecnie, popularne są nawozy mineralne, sięga...

Na jaką pogodę przyda się kurtka przejściowa damska?

Kurtka przejściowa ma przede wszystkim zapewnić doskonałą izolację termiczną. Powinna być wykonana z oddychających materiałów i wytrzymywać trudne warunki...

Części do samochodów ciężarowych – czym kierować się przy ich wyborze?

Właściciele firm transportowych na pewno wiedzą jak ważne jest dbanie o samochód ciężarowy. Pojazdy takie to potężne maszyny, które...

Zobacz także

Laweta – jak wybrać firmę?

Podróż samochodem może przynieść ze sobą niespodziewane trudności. Drobna...

Narzędzia coachingowe z których warto korzystać!

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób decyduję...

POLECANE