-

Dom i Ogród Narożnik z funkcją spania – doskonały do małego salonu!

Narożnik z funkcją spania – doskonały do małego salonu!

W małym salonie duże znaczenie ma funkcjonalność, dlatego też wtedy, gdy wybieramy do niego meble wypoczynkowe, trzeba kierować się nią w pierwszej kolejności. Właśnie dlatego w mniejszych pomieszczeniach najczęściej ustawiane są narożniki. Te z funkcją spania zapewnią wygodny wypoczynek także nocą!

Narożniki rozkładane – jaki styl wybrać?

Wybierając odpowiedni narożnik z funkcją spania do swojego salonu, warto w pierwszej kolejności zadecydować o tym, jaki ma być jego styl.

Obecnie maly narożnik z funkcją spania można zakupić w wielu wariantach pod kątem wyglądu, dlatego też warto uwzględnić ten czynnik podczas zakupów, aby wnętrze prezentowało się spójnie j atrakcyjnie dla oka.

Nowoczesne narożniki mają proste kształty i są wolne od ozdobników. Często umieszczane są na metalowych nogach.

Można też zdecydować się na narożniki skandynawskie, które najczęściej mają drewniane nóżki i lekko opływowe kształty. Najczęściej wybierane modele to te w kolorze szarym.

Bardzo popularne są również narożniki welurowe – wykonane z użyciem materiału welurowego, aksamitnego. Tego typu materiał pięknie wygląda w świetle, ponieważ daje efekt głębi. Jest też przyjemny w dotyku.

Jakie wymiary powinien mieć narożnik do małego salonu?

Wybierając maly narożnik z funkcją spania do salonu, trzeba będzie uwzględnić wtedy wymiary zarówno samego pomieszczenia, jak i mebla.

Przed rozpoczęciem zakupów warto zmierzyć przestrzeń, w której chcemy zmieścić mebel. Warto pamiętać o tym, że nie może być on dosunięty maksymalnie do ścian oraz do grzejników, więc należy zachować wtedy niewielki odstęp.

Następnie, na podstawie wymiarów, można dopasować odpowiedni mebel do konkretnego miejsca. Warto jednocześnie uwzględnić wymiary narożnika po rozłożeniu, aby mógł on zapewnić komfort wypoczynku.

Rozkładany narożnik do salonu – o czym pamiętać?

Gdy kupowany jest narożnik z funkcją spania, konieczne jest wtedy uwzględnienie jego wymiarów przed i po rozłożeniu. Ponadto warto też zwrócić uwagę na sposób rozkładania mebla.

Najlepiej, aby maly narożnik z funkcją spania rozkładał się przez wysuwanie elementu do przodu lub z wykorzystaniem specjalnych pneumatycznych komponentów. Wtedy można łatwo i wygodnie rozłożyć go i potem złożyć.

Dodatkowym plusem będzie znajdująca się wewnątrz narożnika skrzynia do przechowywania pościeli, w której można łatwo ją umieścić na czas dnia.

Gdzie kupić mały narożnik do salonu?

Szeroką gamę małych narożników z funkcją spania można obecnie znaleźć w sklepach internetowych. Te prowadzone przez producentów często pozwalają także na samodzielny wybór materiałów obiciowych.

Najnowsze newsy

Czym charakteryzuje się pokrętło składane?

Do składania czy skręcania mebli stosowane są różne elementy mocujące, które ułatwiają samodzielny montaż, późniejszy demontaż czy też zmianę...

Czy restauracja to dobry lokal na komunię?

W obecnych czasach mało kto organizuje przyjęcie komunijne w domu, czy też mieszkaniu. Trzeba przyznać, że się od tego...

Wypożyczalnia aut dostawczych – jak znaleźć odpowiednią?

Biorąc pod uwagę firmę, taką jak wypożyczalnia aut dostawczych, nie można ta po prostu zdecydować się na pierwszą lepszą...

Czym są kontenery mieszkalne?

Kontenery mieszkalne to nowoczesne rozwiązanie w budownictwie, które polega na wykorzystaniu kontenerów do budowy domów. Takie rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność w Polsce, szczególnie...

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Nie zawsze leczenie stomatologiczne może być realizowane w ograniczonym zakresie. Gdy konieczne jest usunięcie, choćby ułamanego zęba, trzeba skorzystać z usług...

Jakie korzyści przynosi masaż klasyczny?

O zaletach masażu prawdopodobnie mówi się sporo, ale nie oznacza to tego, iż wszystko jest jasne. Można wręcz stwierdzić,...

Zobacz także

Sprzedaż łodzi motorowych – dlaczego inwestycja w używane się opłaca?

Posiadanie własnej łodzi motorowej to marzenie wielu osób, które...

Obsługa techniczna budynków – jak wybrać odpowiednią firmę?

Utrzymywanie obiektu budowlanego w dobrym stanie nie należy do...

POLECANE