Montaż rolet – co warto o nim wiedzieć?

Zarówno rolety wewnętrzne, jak i rolety zewnętrzne wymagają montażu. Czasami nie wymaga on żadnych dodatkowych narzędzi, a czasami potrzebne są nie tylko narzędzia, ale i fachowa wiedza odnośnie danego produktu. Taka sytuacja ma miejsce zwłaszcza w przypadku rolet zewnętrznych. Czy można zająć się ich montażem na własną rękę?

Montaż rolet – kilka przydatnych informacji

Dobrze wykonany montaż rolet to podstawa. Gwarantuje on estetyczny wygląd, ale i szybkość oraz łatwość codziennego użytkowania. W przypadku niektórych metod zacieniania niewymagane są specjalne umiejętności oraz fachowa wiedza. Wystarczy dokładnie przeczytać instrukcję i postępować według wytycznych.

Dotyczy to między innymi takich rozwiązań, jak: żaluzje drewniane, plisy czy też moskitiery. Te ostatnie nie są sposobem na ochronę przed promieniami słonecznymi, lecz równie często montuje się je w oknach, zwłaszcza na wsiach, gdzie komarów i innych owadów jest całkiem sporo.

Jak wygląda montaż rolet?

Montaż rolet będzie różnił się w zależności od rodzaju rolety. Jeśli chodzi o rolety okienne wewnętrzne, ich założenie nie powinno sprawiać większych trudności. Wystarczy wziąć instrukcję do ręki, dokładnie się z nią zapoznać, a potem wykonywać krok po kroku. Do ich montażu zwykle nie potrzeba żadnego sprzętu.

Jeśli chodzi natomiast o rolety zewnętrzne, tylko prawdziwi majsterkowicze mogą sami podjąć się wyzwania, jakim jest ich montaż. Być może założenie ich nie sprawiłoby wielu osobom problemu, jednak są one zbyt kosztowne, by ryzykować, że coś podczas nieprofesjonalnego montażu uległoby uszkodzeniu.

Montaż rolet w domu

Co jest niezbędne, by móc przystąpić do montażu rolet samodzielnie? Po pierwsze należy upewnić się, że jest się w stanie podołać temu wyzwaniu. Rolety, by spełniały swoją funkcję, muszą nie tylko dobrze się prezentować, ale i działać w sposób przewidziany przez producenta.

W przypadku bardziej skomplikowanych rozwiązań najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalisty.