Najlepsze magazyny dla miłośników motoryzacji

Auto Świat

Magazyn wydawany nieprzerwanie od 1995 roku, ukazujący się w formie papierowego tygodnika. Prezentowane są w nim nowości z rynku motoryzacyjnego, a także szereg praktycznych informacji dotyczących kupna i eksploatacji samochodów. Stałym elementem są przeprowadzane testy samochodów nowych i używanych.

„Auto Świat” wydaje również dodatki specjalne. Każdy z nich poświęcony jest innemu aspektowi motoryzacji. W każdy ostatni poniedziałek miesiąca wraz z tygodnikiem ukazuje się dodatek Market – gdzie zamieszczane są ogłoszenia dotyczące kupna i sprzedaży samochodów oraz praktyczne artykuły poświęcone rynkowi samochodów. Od grudnia 2007 r. ukazuje się dwumiesięcznik poświęcony wyłącznie tematom związanym z pojazdami o napędzie na wszystkie koła Auto Świat 4×4, a także miesięcznik poświęcony szybkim samochodom Auto Świat Sport.

Magazyn organizuje regularnie konkursy na najlepszego kierowcę amatora, najlepszego kierowcę off-roadowego, a także plebiscyt na najlepszy samochód.

4×4 OFF ROAD

Miesięcznik o samochodach terenowych. W środku znajdziemy rozmaite artykuły poświęcone samochodom, rajdom i imprezom terenowym. Dodatkowo przeczytamy opisy pojazdów i wyposażenia, zapoznamy się poradami ekspertów, garścią informacjo o nowościach, klubach motoryzacyjnych i tuningu.

Auto Moto

„Auto Moto” to magazyn adresowany przede wszystkim do entuzjastów motoryzacji wymagających pogłębionej wiedzy. Charakterystyczną cechą Auto Moto jest temat przewodni każdego wydania (np. rynek SUV, samochody używane, nowości).

Tematyka pisma obejmuje przede wszystkim nowości, testy i porównania. Uzupełnieniem są działy o charakterze lifestyle’owym takie jak: „Podróże” czy „Magazyn”, na łamach których są prezentowane nowości rynkowe z pogranicza motoryzacji oraz ciekawe gadżety. Jak przystało na miesięcznik, którego zadaniem jest również dostarczanie rozrywki, nie może w nim zabraknąć materiałów poświęconych kultowym samochodom.

Classic Auto

“Classic Auto” to miesięcznik tematyczny, poświęcony starym i nowym, a w każdym razie samochodom, którym można nadać miano “klasycznych”. Działy, w jakich publikowane są teksty czasopisma to: Classic Auto Testuje, w którym znajdziemy specyfikacje techniczne i osiągi wybranych modeli aut oraz wrażenia z ich użytkowania; Newsy, gdzie czekają różnego rodzaju świeże informacje związane z motoryzacją i rynkiem samochodowym; Prawo oferujące przydatne wskazówki i artykuły związane z nabywaniem, sprowadzaniem czy samym posiadaniem samochodu; Rynek śledzący rozwój i losy największych firm motoryzacyjnych oraz relacjonujący wydarzenia branżowe, takie jak targi czy premiery; Imprezy, będące miejscem na opisy zawodów sportowych z udziałem samochodów. Każdy numer to także przepiękne fotografie aut oraz bogate fotorelacje.

“Classic Auto” to także baza ogłoszeń o kupnie lub sprzedaży samochodów.

Interia Motoryzacja

Dział motoryzacyjny w serwisie Interia to serwis dedykowany fanom motoryzacji i samochodów terenowych, sportowych, zabytkowych, ale też motocykli. W serwisie znajdują się porady, testy i opinie o samochodach nowych i używanych, aktualności ze świata motoryzacji oraz relacje z imprez i wydarzeń takich jak targi motoryzacyjne. Okazjonalnie można również zapoznać się z relacjami z rajdów i wyścigów samochodowych.

About Rudolf Remigiusz