Kurtki damskie – krótkie czy długie? Rozwiewamy wątpliwości

kurtka damska

Kurtki damskie to ten element garderoby, którego nie może zabraknąć w naszej szafie. Tak naprawdę jest częścią składową kobiecego ubioru bez względu na porę roku. Z chęcią nosimy je w sytuacjach, kiedy warunki atmosferyczne wymagają solidnej warstwy, jak i w te dni, kiedy stanowią jedynie stylowe podkreślenie wybranej stylizacji. To niezaprzeczalnie podstawa damskiej garderoby, która sprawdza się we wszystkich okolicznościach i stanowi wygodną oraz atrakcyjną formę okrycia wierzchniego.

Jaka kurtka sprawdzi się jesienią?

Jesień i wczesna wiosna to pory, które odznaczają się dosyć niską temperaturą i zmiennością pogody, która potrafi nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanych momentach. Ciepłe i wodoodporne ubrania zdają się w takich sytuacjach być wartością na wagę złota. Długa damska kurtka jesienna to wyjątkowo dobry wybór dla pań, które w chłodne dni nie zamierzają się przejmować przeszywającym wiatrem i przenikliwym ziąbem. Dostępne są kurtki zarówno wykonane z materiałów radzących sobie z jesiennym deszczem, jak i nieco lżejsze, które fantastycznie sprawdzą się w trakcie nieco bardziej sprzyjających warunkach.

Mnogość fasonów może przyprawić o zawrót głowy. Do wyboru mamy zarówno długie wersje kurtek wykonanych z wełny czy jedwabiu, jak i wyjątkowo solidne kurtki z tworzyw syntetycznych. Bezustanne zmiany zachodzące w świecie mody powodują, że tak naprawdę to wybór unikatowej i zgodnej z indywidualnymi preferencjami kurtki damskiej może być największym kłopotem. Niemniej, mając takie spectrum możliwości, z pewnością będziemy w stanie znaleźć idealny model dla siebie. Pomoże nam w tym artykuł odnośnie kurtek damskich opublikowany na kobiecaperspektywa.pl.

kurtka damska
Stylowa damska kurtka parka

Czy kupowanie kurtek letnich ma sens?

Mogłoby się wydawać, że lato to pora roku, która nie wymaga od nas specjalnej troski dotyczącej okrycia wierzchniego. Nic bardziej mylnego. Lato to jedna z najmniej przewidywalnych pór roku, która potrafi zaskoczyć zarówno okrutnymi upałami, jak i burzami, w trakcie których niekończące się ulewy stają się udręką przede wszystkim urlopowiczów. Zwłaszcza panie wybierające się na długi wakacyjny wyjazd powinny zadbać o to, aby w walizce nie zabrakło miejsca na wszystkie niezbędne elementy ubioru.

Kurtka letnia damska to obowiązkowy komponent wakacyjnej odzieży. Warto zadbać o to, by była wyposażona w kaptur oraz aby była wykonana z lekkiego i przewiewnego, aczkolwiek wodoodpornego materiału. Posiadanie w zanadrzu takiej kurtki to wyjątkowy komfort i pewność, że żadna pogoda nie będzie w stanie nas zaskoczyć. Warto zwrócić uwagę na dostępne modele, spośród których wyróżniają się te nieco przypominające stylowe lekkie płaszczyki, jak i te o nieco krótszej długości. Bardzo często panie dzielą się na dwie grupy – zwolenniczki długich odzień i takich, które w pełni podkreślają sylwetkę.

kurtka damska
Lekka jasna kurtka damska letnia

Kurtka krótka damska to fantastyczne rozwiązanie dla pań, które zwłaszcza latem docenią praktyczność takich kurtek. Zaletą krótkich kurtek jest z całą pewnością fakt, że zajmują znacznie mniej miejsca, aniżeli kurtki długie. Są wygodne i na pewno o wiele bardziej funkcjonalne w przypadku osób parających się zaawansowaną aktywnością fizyczną.