Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do przedszkola?

oczyszczacz

Zazwyczaj panuje przekonanie, że kiedy dziecko pójdzie do przedszkola, to na pewno zaraz zacznie chorować, w zasadzie nie sposób się z tym nie zgodzić. Przedszkole to placówka, skupiająca dużą liczbę osób w jednym miejscu, dlatego też przebywające tam dzieci, są znacznie bardziej narażone na działanie wirusów i bakterii.

Zwiększona podatność na zachorowania występuje w okresie jesienno-zimowym, zmiana pogody, mniej słońca, osłabienie organizmu, to znane wszystkim przyczyny wzrostu zachorowań, jednak to jeszcze nie wszystko. Czy wiesz, że powietrze, którym oddychamy, ma równie duży wpływ na obniżenie odporności? W powietrzu, a już szczególnie w sezonie grzewczym, znajdują się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które niekorzystnie oddziałują na organizm, pyły pochodzące ze smogu, wirusy, bakterie, alergeny i roztocza. Jak z tym walczyć, szczególnie w miejscach skupiających dużą liczbę osób, jak np. przedszkola?

Oczyszczacze powietrza skuteczne rozwiązanie nie tylko do domu

Oczyszczacze powietrza to zdecydowana odpowiedź na złą jakość powietrza, ich skuteczność sprawia, że stały się hitem w wielu domach. Jednak okazuje się, że znalazły zastosowanie również w innych miejscach, np. wspomnianych już przedszkolach. Dobrej jakości oczyszczacze powietrza, pozwala na odfiltrowanie takich zanieczyszczeń jak:

  • frakcje pyłów zawieszonych

  • alergeny

  • roztocza

  • wirusy i bakterie

  • pleśni i grzyby

Wybierając oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania zadbamy dodatkowo o odpowiednią jego wilgotność w pomieszczeniu. Niska jakość powietrza, niekorzystnie wpływa również na samopoczucie, umysł i koncentrację. Palcówki takie jak przedszkola, w których codziennie przebywa duża liczba osób, powinny szczególnie zadbać o jakość powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do przedszkola?

Biorąc pod uwagę bardzo dobry wpływ oczyszczaczy powietrza na organizm, warto jest prowadząc placówkę przedszkolną, zaopatrzyć ją w tego typu sprzęt.

Wówczas pojawia się pytanie jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby był naprawdę skuteczny? Po pierwsze, należy sprawdzić, jaki wymiar ma pomieszczenie w którym mamy zamiar umieścić urządzenie, jeśli powierzchnia pomieszczenia jest nam znana, musimy zwrócić uwagę na takie parametry oczyszczacza, jak powierzchnia oczyszczania i wydajność oczyszczania. Dobre dopasowanie oczyszczaczy powietrza do konkretnych pomieszczeń, to gwarancja najskuteczniejszego oczyszczania i filtracji na najwyższym poziomie. Sale przedszkolne są zazwyczaj większe, niż pomieszczenia w mieszkaniu, wybierajmy więc oczyszczacz, który poradzi sobie z taką przestrzenią , np. SHARP KC-G60EUW, czy Vestfrost VP-A1S70WH.

Do placówek przedszkolnych, najlepiej jest wybierać modele z funkcją jonizacji, dzięki której skuteczność filtracji będzie jeszcze lepsza, a z powietrza zostaną usunięte również wirusy i bakterie. Warto postawić na model z silnym generatorem jonów, który wyeliminuje również te bakterie i wirusy które osiadają na powierzchniach.

Oczyszczacze powietrza do przedszkoli to doskonałe rozwiązanie w trosce o zdrowie i samopoczucie, wszystkich przebywających tam osób.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl