-

Biznes i Finanse Jaki głos do reklamy wybrać? Zobacz, na co patrzeć...

Jaki głos do reklamy wybrać? Zobacz, na co patrzeć przy zleceniu nagrania!

Nagrania lektorskie mają bardzo szerokie zastosowanie. Są one używane również w celu przygotowania nagrań na cele reklamy – radiowej, telewizyjnej, internetowej lub puszczanej w sklepie. Jak wybrać odpowiedni głos do reklamy? Gdzie można zamówić przygotowanie nagrania?

Dobry głos do reklamy – czyli jaki?

Wybór właściwego lektora przeznaczonego do przygotowania materiału reklamowego ma kluczowe znaczenie z punktu marketingu. Wtedy, gdy głos do reklamy – https://www.powitania.pl/ będzie odpowiednio dopasowany, można uzyskać znacznie lepszy efekt, między innymi produkt będzie lepiej rozpoznawalny, a reklama skuteczniejsza.

Pomoc w doborze odpowiedniego głosu do reklamy zapewniają więc agencje marketingowe, które zajmują się przygotowywaniem materiałów reklamowych na zlecenie klienta. Mogą one zasugerować, jaki lektor będzie wtedy najlepszy.

Jakie są kryteria doboru lektora do reklamy?

Przy wyborze lektora do reklam bierze się pod uwagę między innymi jego:

  • Płeć,

  • Wiek,

  • Rozpoznawalność głosu,

  • Tembr głosu.

Oczywiście, najlepsze efekty można uzyskać, wybierając znanego lektora. Wtedy głos do reklamy jest od razu rozpoznawalny i dzięki temu może on również skuteczniej promować dany produkt czy usługę.

Można jednak uzyskać bardzo dobre efekty również wtedy, gdy wybrany zostanie mniej rozpoznawalny lektor, który odczyta treść w taki sposób, że będzie ona przyciągała uwagę potencjalnych klientów.

Gdzie szukać lektorów do reklamy?

Aby znaleźć odpowiedniego lektora do reklamy, nie trzeba wcale wychodzić z biura czy z domu. Dzisiaj można wyszukać odpowiednią osobę, korzystając z internetowych banków głosów.

Banki czy bazy głosów to rodzaj serwisów internetowych, w których można zakupić usługi lektorskie, zapewniają klientom kompleksową obsługę. Dzięki nim można łatwo dobrać odpowiedniego lektora, a następnie zamówić u niego wykonanie nagrania według dostarczonego do niego projektu.

Wybrani lektorzy mają również własne strony internetowe, gdzie przyjmują zamówienia od klientów.

Jakie są koszty wykonania nagrania lektorskiego do reklamy?

Ceny są zróżnicowane, ponieważ wpływa na nie wiele czynników, między innymi wybrany lektor, przeznaczenie reklamy, czas jej trwania.

Zwykle ceny rozpoczyna się od około 100-150 złotych za krótkie nagrania, ale średnio jest to wydatek od 300 do 500 złotych za materiał. Oczywiście, w przypadku gdy głos do reklamy ma być bardziej rozpoznawalny, koszty będą już wyższe.

Aby uzyskać więcej informacji związanych z kosztami wykonania nagrania, warto sprawdzić informacje w bazie głosów lub na stronie lektora.

Najnowsze newsy

Usuwanie karaluchów – jakie metody są skuteczne?

Karaluchy to gatunek owadów, który bardzo często może pojawiać się w mieszkaniach. Są to szczególnie znienawidzone zwierzęta, które wyglądają...

Znaki BHP – dlaczego należy je znać?

Przepisy bezpieczeństwa i higieny w pracy zapewniają odpowiednie warunki podczas wykonywania zadań przez pracowników oraz pomagają w sytuacjach awaryjnych....

Konfekcjonowanie frytury – o czym mowa w praktyce?

Frytki to jedna z najbardziej popularnych przekąsek na całym świecie. Ich przygotowanie wymaga jednak nie tylko umiejętności, ale również...

Folia stretch przezroczysta czy czarna – jakiej używać?

Folia stretch to jedno z najczęściej stosowanych opakowań do zabezpieczenia i transportu towarów. Jej podstawową funkcją jest utrzymanie towarów w stabilnym i bezpiecznym stanie w trakcie transportu....

Hurtownia budowlana – kto może z niej skorzystać?

Hurtownie budowlane to miejsca, gdzie można zaopatrzyć się w wszelkie materiały budowlane niezbędne do przeprowadzenia prac remontowych, budowlanych czy...

Logistyczna obsługa sklepów internetowych – na czym polega?

W dzisiejszych czasach zakupy online stały się normą. Wiele osób, zamiast tracić czas na stanie w kolejkach w sklepach...

Zobacz także

Konfekcjonowanie frytury – o czym mowa w praktyce?

Frytki to jedna z najbardziej popularnych przekąsek na całym...

Gdzie zamawiać nowoczesną automatykę przemysłową?

Wykorzystanie dedykowanej, dobrej, funkcjonalnej automatyki przemysłowej sprawi, że linie...

POLECANE