Intercyzy – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem dokumentów?

intercyza

W momencie zawarcia związku małżeńskiego obie strony tej pewnego rodzaju umowy decydują się też na połączenie swoich majątków. Nie w każdej sytuacji taki ruch będzie jednak opłacalny i czasem lepsze może się okazać zachowanie poprzedniej sytuacji. Na to pozwalają intercyzy. Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem dokumentów i gdzie można je przygotować oraz podpisać?

Gdzie można udać się w celu przygotowania i podpisania intercyzy?

Jak wiadomo intercyza to umowa, która musi mieć moc prawną, więc aby ją sporządzić i podpisać konieczne będzie udanie się do prawnika, który pomaga zawierać intercyzy w Warszawie. Zawodów prawniczych jak wiadomo jest jednak całkiem sporo. Za intercyzy odpowiadają notariusze, u których najłatwiej jest zdecydować się na ich sporządzenie oraz zawarcie.

Dla ułatwienia całego procesu zawierania intercyzy warto jednak postawić na dobrego notariusza, którego cechuje świetne podejście do klientów. Takim wyborem może być Grzegorz Rogala Notariusz Kancelaria notarialna. Stawiając na tę kancelarię notarialną można przede wszystkim liczyć na miłą i profesjonalną obsługę, w trakcie której notariusz pomoże w przygotowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem intercyzy?

Przede wszystkim na to, czy umowa została prawidłowo sporządzona. Oczywiście od strony prawnej trudno będzie nam to sprawdzić, gdyż wymagałoby to wiedzy prawniczej. Od swojej strony można jednak zadbać o to, by między innymi wszystkie dane były zgodne z prawdą. Może to bowiem wpłynąć na to, czy zawarty akt prawny. W razie popełnienia błędu istnieje bowiem ryzyko, że intercyza byłaby nieważna.

Trzeba też odpowiednio skonstruować intercyzę, a także pamiętać z czym to się wiąże. Podpisanie intercyzy oznacza bowiem, że każdy z małżonków ma pełną dowolność w dysponowaniu swoim majątkiem. Nie trzeba więc pytać o zgodę przed zaciąganiem pożyczek, czy też kupowaniem czegokolwiek. Nie można jednak zapomnieć, że rozdzielność majątkowa wiąże się z między innymi obniżoną zdolnością kredytową.