Doradca Avon – na czym polega jego praca?

doradca avon

Doradca Avon to jedno z najważniejszych stanowisko w tej firmie kosmetycznej. Osoby pełniące funkcję doradcy odpowiadają za rekrutację pracowników, kierowanie zespołem czy promocję marki. Jak wygląda ta praca i dlaczego warto się jej podjąć?

Kto to jest doradca Avon?

Struktura pracownicza firmy Avon składa się z kilku szczebli. Większość osób kojarzy stanowisko konsultantki, czyli osoby, która zbiera zamówienia i zachęca do zakupu kosmetyków. Przykładowo doradca Avon w Turku pozyskuje pracowników w obszarze województwa wielkopolskiego.

Jednak warto wiedzieć, że firma ma swoich doradców, którzy działają zarówno w dużych, jak i małych miastach na terenie całej Polski. Odpowiadają oni głównie za lokalną rekrutację konsultantek.

Doradca Avon w pewnym sensie jest również liderem zespołu oraz przedstawicielem firmy. Osoba pracująca na tym stanowisku dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a tym samym pomaga rozwijać skrzydła początkującym konsultantkom. Oprócz tego doradca bierze udział w różnych wydarzeniach i akcjach, na których promuje markę Avon.

Jak wygląda praca na stanowisku doradcy Avon?

Praca zarówno w roli doradcy, jak i konsultantki Avon może przebiegać wielotorowo. Dla znacznej części kobiet nie jest to zajęcie na cały etat. Jeśli ktoś szuka pracy dodatkowej w Turku lub innej niewielkiej miejscowości, to rekrutacja do zespołu Avon jest bardzo dobrym pomysłem.

Zalety pracy w tej kosmetycznej firmie to duża swoboda i samodzielność w planowaniu działań. Doradca nie ma narzuconego stylu pracy. Może pozyskiwać konsultantki zarówno spośród znajomych czy bliskich, jak i za pomocą ogłoszenia rekrutacyjnego.

Dodatkowym atutem jest jawna wiedza na temat wysokości wynagrodzenia. W przeciwieństwie do konsultantek, które zarabiają na sprzedaży, doradca ma stałą pensję.

Doradca Avon to osoba, którą musi cechować empatia i biegłość w zarządzaniu pracą oraz czasem. Pracownik na tym stanowisku powinien także umieć kierować zespołem, efektywnie przekazywać wiedzę czy promować markę.