Czy rozmiary odzieży męskiej eleganckiej i sportowej się różnią? Sprawdzamy

stylizacja meska

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że kupiłeś dwie pary spodni w jednakowym rozmiarze na metce i jedne z nich zupełnie na Ciebie nie pasowały? Zastanawiałeś się kiedyś, co może być tego przyczyną? Wbrew pozorom jest ich więcej niż jedna. Dzisiaj pokażemy Ci, dlaczego. Przeczytaj ten artykuł, jeśli od dzisiaj chcesz świadomie dobierać swoją garderobę.

Dlaczego rozmiar rozmiarowi nierówny?

W naszym kraju funkcjonują setki producentów odzieży. Prawie każdy z nich zatrudnia swoich projektantów, co sprawia, że poszczególne modele spodni, garniturów czy bluz nieznacznie różnią się od siebie. Choć starają się oni stosować ujednoliconą rozmiarówkę – bądźmy szczerzy. Nie zawsze udaje się im to tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Z tego powodu często na sklepowych półkach możemy obok siebie znaleźć spodnie w rozmiarze L o zupełnie innych wymiarach. Jedne z nas spadają, innych nie da się nawet założyć.

Mnogość producentów to jednak niejedyny powód, dla którego rozmiary odzieży męskiej są tak różne. Lwia część ubrań, w których chodzimy, pochodzi zza granicy. Zazwyczaj są one szyte w krajach azjatyckich i Ameryki Południowej. Tam też również są projektowane. Warto podkreślić, że osoby zamieszkujące tamte regiony mają zupełnie inną budowę ciała niż Europejczycy. Nierzadko ich rozmiar XL, to nasz S. Stąd też wybierając się do sklepu, możesz spotkać się ze skrajnie różną rozmiarówką.

Dowiedz się więcej na temat odzieży męskiej ze strony bialystokonline.pl.

Elegancka odzież męska i sportowa – ich rozmiary też się różnią!

Elegancka odzież męska i sportowa nie jest tu wyjątkiem. Ich rozmiary również mogą się znacznie różnić i to nawet tylko w ramach jednej kategorii. Pewnie doświadczyłeś tego, próbując dobrać idealnie dopasowane spodnie garniturowe. Podobnie jest z ubraniami sportowymi. Dlatego przed zakupem stacjonarnym warto przymierzyć każdy model osobno. Natomiast kupując online, dokładnie sprawdzić wymiary.

Co więcej, rozmiar eleganckiej odzieży męskiej będzie różnił się także od rozmiaru ubrań sportowych. Dlaczego? Ta pierwsza zazwyczaj jest dopasowana, druga powinna być jak najluźniejsza. Porównując rozmiary w sklepach, z łatwością zauważysz, że kupując garnitur w rozmiarze L, powinieneś wybrać bluzę w rozmiarze M.

Jak w takim razie kupować odzież męską?

Przede wszystkim z głową! Wiedząc już, jakie są rozmiary ubrań i jak bardzo różnią się miedzy sobą, nigdy nie kupuj odzieży bez mierzenia lub sprawdzenia wymiarów. W przeciwnym wypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafisz na model, który wyląduje na dnie Twojej szafy. O ile zakup luźnego podkoszulka nie wpłynie znacznie na Twoje finanse, to markowa odzież męska potrafi kosztować majątek. Dobrze więc wydawać te pieniądze z głową.

Nie wszystkie sklepy online udostępniają jednak wymiary poszczególnych ubrań. Co zrobić? Pamiętaj, że kupując odzież przez Internet, zawsze masz 14 dni na zwrot, o ile odzież nie jest personalizowana. Poza tym zawsze możesz napisać do obsługi sklepu z pytaniem o dokładne wymiary. Choć czekanie na odpowiedź czasem trochę trwa, to lepsze to niż nietrafiony zakup.