Biurko z regulowanym blatem – dlaczego warto w nie zainwestować?

biurko

Wiele kwestii wpływa na sukces firmy. Niewątpliwie jedną z nich jest właściwy kierunek inwestycyjny. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że obecnie naciska się przede wszystkim na usprawnianie drobnych elementów, które pomagają w poprawieniu efektywności pracowników.

Jak biurka z regulowaną wysokością blatu pomagają firmie?

Firma, która nie inwestuje w pracowników, prędzej czy później przegrywa na rynku lub po prostu zamyka się w swojej małej bańce. Prawdziwy rozwój wygrywa się dziś walcząc o pracownika. Wiele kwestii niepieniężnych dodatków do pensji zostało wyśmianych, ale na pewno nie komfort pracy. Komfort pracy to niezwykle ważny aspekt, dzięki któremu dany pracownik może nie chcieć zmienić firmy na lepiej płatną, z uwagi na wygodę.

“Wygoda” to tutaj słowo klucz. Biurko z regulowanym blatem to właśnie odpowiedź na te potrzeby. Potrzeby pracownika, który przesiaduje w biurze czterdzieści godzin tygodniowo i musi często znosić na przykład zdecydowanie za małe biurko.

Inwestycja w komfort pracownika

Tak jak stosuje się meble do biura typu open space, po to żeby uzyskać efekt większej liczby pracowników na metr kwadratowy, tak tutaj można realnie poprawić efektywność pracy tych osób. Kupno biurek z regulowanym blatem, pozwala temu pracownikowi zmienić tryb pracy na stojący.

Wbrew pozorom jest to duża ulga dla mięśni i stawów. Część z nich jest obciążona non-stop podczas pracy siedzącej. Co więcej, każde biurko może być dopasowane pod indywidualnego pracownika. To oznacza, że niezależnie od wzrostu, będą oni siedzieli w miejscach, które nie będą dla nich ani za małe, ani za duże.

Działając na rzecz pracowników, firmy działają tak naprawdę na swoją korzyść. Ten kierunek zmian, będzie coraz mocniej widoczny na rynku meblarskim. Biurka z elektrycznie regulowanym blatem, posiadają już własne gniazdka elektryczne, by umożliwić pracownikom podłączenie smartphone’ów bez odchodzenia od komputera.