5 niebanalnych stylizacji z damskimi joggerami w roli głównej

joggery

Czym są joggery, każdy wie, jednak dla tych, którzy nie wiedzą — słowo przypomnienia. Joggery to rodzaj spodni, które powstały na bazie dresów. Joggery są wyposażone w gumkę w pasie, która zastępuje tradycyjne zapięcie, a wykończone są często sznurkiem do ich związywania. Nierzadko również na końcach nogawek mają wszyte gumki, ale nie jest to regułą. Szyte są z wielu materiałów: dresu, jeansu czy nawet weluru i skóry. Jak więc ubierać joggery damskie, aby wyglądać modnie i czuć się świetnie? Oto nasza propozycja pięciu stylizacji, w których damskie joggery są na pierwszym miejscu.

Coś niezwykłego: joggery damskie ze skóry

Skórzane joggery to ten rodzaj odzieży, który jeszcze do niedawna był niemal nieobecny na ulicach polskich miast. Dlaczego? Trudno powiedzieć, jednak teraz joggery ze skóry są bardzo chętnie wybierane przez wiele kobiet i to w różnym wieku. Nie da się więc ukryć, że ich popularność stale rośnie.

Skórzane joggery są niemożliwe do pomylenia z żadnymi innymi. Ich charakterystyczna estetyka sprawia, że świetnie nadają się do stylizacji, w których to skóra gra pierwsze skrzypce. Lekka ramoneska, czarny t-shirt i skórzane joggery w połączeniu ze stylowymi sneakersami lub cięższymi butami typu glany? Dlaczego nie!? To propozycja dla kobiet, które lubią ubierać się odważnie i z pazurem!

Joggery typu cargo

Spodnie cargo to tak zwane bojówki, a więc rodzaj odzieży szczególnie popularny na początku lat dwutysięcznych, który teraz wraca w wielkim stylu. Joggery cargo damskie nie różnią się znacząco od bojówek męskich, jest jednak jedna istota różnica: są zdecydowanie bardziej estetyczne. To nie oznacza oczywiście, że męskie są brzydkie, a damskie ładne.

Doskonałe na lato (ale nie upalne lato), świetnie odnajdują się w towarzystwie t-shirtów, sneakersów i trampków, a także skórzanych kurtek.

Joggery jeansowe

Bardzo popularny typ joggerów damskich. Para niebieskich joggerów z jeansu, do tego trampki na grubej podeszwie czarnej barwy i cienki golf stanowią idealne połączenie. Joggery jeansowe można łączyć z niemal każdym rodzajem odzieży, będą one bowiem podkreślać ich walory estetyczne i nie skupią na sobie całej uwagi. Bardzo uniwersalne, wygodne i trwałe!

joggery
Jeansowe joggery damskie

Joggery dresowe i bluzy z kapturem

Kolejna propozycja na nieco luźniejszy look i casualowy styl. Bardzo wygodne połączenie, które zapewnia ciepło w chłodniejsze dni. Joggery mogą być w różnych kolorach, warto jednak dopasować kolorystycznie zarówno bluzę, jak i spodnie, a na stopy włożyć sportowe buty czy trampki – przeczytasz o tym na portalu infoprzasnysz.com.

joggery
Spodnie joggery w kolorze khaki

Mieszaj, łącz, eksperymentuj, czyli stylizacje „z kontrastem”!

Joggery damskie to mnóstwo możliwości stylizacyjnych, dlatego w ostatniej propozycji zachęcamy do mieszania barw, materiałów i krojów joggerów w taki sposób, aby stworzyć efekt silnego kontrastu. Ciemne joggery, jeansowa kurtka, biały t-shirt i pantofle? A może czarne skórzane joggery i różowa bluza z kapturem? Możliwości jest tyle, ile wyobraźni. Eksperymentujcie zatem!